Bajnokok Ligája

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mi lesz a City ellen?

A szavazás 2024. április 18., csütörtök 12:34-kor befejeződött.

Győzelem, továbbjutás.
35
29%
Döntetlen, hosszabbításban megyünk tovább.
26
22%
Döntetlen, tizikkel megyünk tovább.
14
12%
Döntetlen, hosszabbításban kiesünk.
1
1%
Döntetlen, büntetőkkel esünk ki.
1
1%
Vereség, kiesés.
43
36%
 
Szavazatok száma: 120

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: wxyz » 2014. május 18., vasárnap 12:03

Ez csak egy szokásos sablon nyilatkozat. Ennyi erővel akkor miből gondoljátok, hogy egy tulajdonosnak semmi haszna egy klub támogatásából?

Engem igazából nem érdekel a City, PSG. Amúgy sem fog nekik számítani ez a büntetés

Ami zavar:
Ezzel a szabállyal azt érik el, hogy beáll az egész mezőny, ugyanaz fog maradni az erőviszony és olyan országokat jutnak előnyhöz ahhol jól működő gazdaság van
Hogy merészel az UEFA pénzügy fair playről beszélni? Meccsekbe képesek belenyúlni, kenőpénzek miatt adták oda az ukránoknak az EBt és még sokáig lehetnek az ilyeneket

Avatar
Higuain
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:07

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Higuain » 2014. május 18., vasárnap 12:00

wxyz írta:Higuain én nem alapfogalomra meg sablonokra voltam kiváncsi

Fejtsétek ki nekem mivel különb a Citytől amikor pl az Audi belerak támogatásként a Bayernbe 100 milliót pár százalék részvényért! Ne mondjátok nekem, hogy ez nagy üzlet nekik. Külföldi klubba, ha lehetne nem raknának ennyit

Az a baj ezzel a szabállyal, hogy fair playnek nevezik miközben köze sincs hozzá. Az egésznek az a célja, hogy megerősödjön a mostani top csapatok helyzete, ne legyenek újabb riválisaik

A növekvő árakat csak a sejkekre fogni elég buta dolog.
Már megválaszolták neked és én is ezért mondtam el az alapfogalmakat, megéri nekik.
A növekvő áraknak több oka van, de a sejkek miatt aránytalanul nőnek az árak, ha nem a piac diktálja sok klub kiesik a versenyből. Szerintem ez látszik, van 5 klub a világon aki láthatóan pénzügyileg bírja ezt a versenyt, ebből 3 sejk csapat, a barca kérdőjeles (vannak ott fura dolgok), a Real pedig nagyon jó gazdálkodást folytat 14 éve.

Csoki javíts ki ha tévedek, de amikor Pérez 2000ben átvette a klubot rosszul állt a csapat, azert hogy ne menjen csődbe Pérez belerakott egy kis pénzt.
casillas-carvajal-ramos-varane-marcelo-verratti-modric-isco-lucas-ronaldo-suarez

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27917
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. május 18., vasárnap 11:54

Simán megtérülhet egy ekkora befektetés. Elnézve a német csapatok anyagi hátterét és a jelenlegi szerepléseket teljesen megéri, hogy most beleinvesztálnak 100 millió eurókat és később többet vesznek ki. Egyszerűen a csapatok média által keltett forgalma annyira megnőtt, hogy semmi se elképzelhetetlen. Ráadásul az Audinál/Alianznál gondolom nem ilyen amatőr közgazdászok vannak, hogy ne tudják ezt felmérni. Ha másért nem is, de ennyi ideig forog a pénzed és még reklámod is van, mint ahelyett, hogy csak lenne valahol. Kezdem érteni, miért kell villamosmérnök hallgatóként annyi gazdasági tárgyat tanulnom. :lol:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9209
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. május 18., vasárnap 11:35

wxyz írta:Fejtsétek ki nekem mivel különb a Citytől amikor pl az Audi belerak támogatásként a Bayernbe 100 milliót pár százalék részvényért! Ne mondjátok nekem, hogy ez nagy üzlet nekik.
Honnan tudod hogy nem eri meg nekik? Egy kis erdekesseg hogy az Allianz 2014-ben vett 110 millioert 8,33 szazalekot, az Audi 2010-2011-ben 90 millioert 9.09 szazalekot. Lehet hogy elsore elpocsekolt penznek tunik, de hidd el, nem hulyek dolgoznak ott. Az is elofordulhat hogy 10 ev mulva a Bayern eves bevetele eleri a 800 millio eurot, nem tudnak tobb reszvenyt eladni (a nemet torvenyek szerint 51% a klubbnal kell legyen), jon az Audi es szepen megmondja hogy egy 100-asert elad 4.5 %-ot es maris megterult neki a befektetes.


Az Allianz a távoli jövőre is gondolva meghosszabbítja az FC Bayern Münchennel folytatott partneri együttműködését. Az Allianz SE a klub tőkéjének növelése céljából 110 millió euróért megvásárolja az FC Bayern München AG 8,33 százalékos tulajdonrészét.

Az FC Bayern München AG az Allianz SE befektetése révén szerzett tőkét adósságai visszafizetésére, valamint egy magas színvonalú ifjúsági futballközpont létrehozására kívánja felhasználni. A névadási jogokról, köztük az FC Bayern München stadionjára, az Allianz Arenára vonatkozó opcióról, hosszú távú, 2041-ig érvényes megállapodást kötöttek.
Az Allianz és az FC Bayern München között immár 2000 óta fennálló partneri együttműködés, amely az Allianz Arena 2005-ös megnyitása óta lett még inkább közismert, a mostani tőkebefektetés eredményeképpen kibővül és még intenzívebbé válik. Az Allianz Arena már most is az Allianz legsikeresebb marketingakciója, amely országos és nemzetközi szinten is erősíti a márkaismertséget és a cég kedvező megítélését. Az arénába 2005 óta több mint 23 millióan váltottak jegyet, és látványa 204 ország 750 millió sportrajongójához jut el rendszeresen. Az Allianz Arenát évente 3,2 millióan keresik fel, több mint kétszer annyian, mint a neuschwansteini kastélyt (kb. 1,4 millió látogató/év), és mára Bajorország leglátogatottabb nevezetessége lett.

A tulajdonrész-vásárlás keretében a felek több konkrét intézkedésről is megállapodtak, többek között arról, hogy az Allianz jelenléte mind magában az arénában, mind az FC Bayern München márkaidentitásában erősödni fog. Megállapodás született arról is, hogy a szurkolók számára egyedi biztosítási termékeket fejlesztenek ki, amelyeket az FC Bayern München honlapján hirdetnek majd. Végezetül az Allianz új szolgáltatásokat vezet be a stadionban, hogy azt vonzóbbá tegye a látogatók, különösen a családok számára.
Az Allianz e sikeres koncepciót további négy stadionra is kiterjeszti: a londoni Allianz Parkkal, a nizzai Allianz Rivierával, a sydneyi Allianz Stadiummal, valamint a São Paulo-i Allianz Parque-val fog együttműködni (2014 nyarától).

csabi87
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2013. május 9., csütörtök 9:40

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: csabi87 » 2014. május 18., vasárnap 11:10

A rögzitett helyzetekre nagyon fel kell készülni majd.Különösen a szögletekre,mert kegyetlen hogy szinte minden meccsen rúgnak belőle egy gólt.
Nagyon nehéz meccs lesz,de egy BL döntő milyen legyen?
Igazi harcosok ellen fog a csapat játszani.
Ez a videó tökéletesen bemutatja, hogy a FIFA mennyire tisztel engem, a klubomat és az országomat. Sok minden érthetővé vált.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2014. május 18., vasárnap 1:04

PÉLDA:Mint amikor Pérez az évezred elején belepumpált a Real költségvetésébe a saját pénzéből, majd felborítottuk a piacot és iszonyatosan felmentek a játékosok árai.
Mit pumpált bele?? Dehogy pumpált bele semmit, perez vagyonának semmi köze a Real Madridéhoz, soha nem is volt. Perez kizárólag a klub pénzével "szórakozik".

Fejtsétek ki nekem mivel különb a Citytől amikor pl az Audi belerak támogatásként a Bayernbe 100 milliót pár százalék részvényért! Ne mondjátok nekem, hogy ez nagy üzlet nekik. Külföldi klubba, ha lehetne nem raknának ennyit

Az a baj ezzel a szabállyal, hogy fair playnek nevezik miközben köze sincs hozzá. Az egésznek az a célja, hogy megerősödjön a mostani top csapatok helyzete, ne legyenek újabb riválisaik

A növekvő árakat csak a sejkekre fogni elég buta dolog.
De, nagy üzlet az Audinak. A Bayern az egyik legnépszerűbb csapat, emellett nyilván fontos szerepet játszik az is, hogy szintén Müncheni. De az Audi nem egy ember, hanem egy nyílt részvénytársaság, ami profitorientált. A City tulajdonosa egy ember(nagyjából), aki nem feltétlenül profit orientáltak, nem piaci alapon "működik"(sok tulajdonossal ellentétben). Neki tökmindegy, hogy mennyibe kerül a dolog, csak ott akar vigyorogni a meccsen, meg a golf klubban verni a mellét, hogy az ő csapata nyerte a bajnokságot meg a nem tudom mit.
Az a baj ezzel a szabállyal, hogy fair playnek nevezik miközben köze sincs hozzá. Az egésznek az a célja, hogy megerősödjön a mostani top csapatok helyzete, ne legyenek újabb riválisaik
Egyébként ez a szabálycsomag nem annyira a PSG-ről meg a City-ről szól alapvetően, hanem mondjuk a Leeds-ről. Hogy olyan csapatok, amik nem engedhetik meg maguknak, ne költsenek többet. És mellesleg jött az, hogy arab pénzeken, a semmiből felfuttatott csapatok ne nyomják már le csak úgy azokat a csapatokat, akik 100 éve építkeznek, és "saját erőből" jutottak el oda, ahol most vannak.

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: wxyz » 2014. május 17., szombat 22:02

Higuain én nem alapfogalomra meg sablonokra voltam kiváncsi

Fejtsétek ki nekem mivel különb a Citytől amikor pl az Audi belerak támogatásként a Bayernbe 100 milliót pár százalék részvényért! Ne mondjátok nekem, hogy ez nagy üzlet nekik. Külföldi klubba, ha lehetne nem raknának ennyit

Az a baj ezzel a szabállyal, hogy fair playnek nevezik miközben köze sincs hozzá. Az egésznek az a célja, hogy megerősödjön a mostani top csapatok helyzete, ne legyenek újabb riválisaik

A növekvő árakat csak a sejkekre fogni elég buta dolog.

Avatar
Banán
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2013. augusztus 24., szombat 13:51

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Banán » 2014. május 17., szombat 21:24

Bocsi a dupláért!

Más: Confirmed: Diego Costa and Arda Turan OUT for the Champions League final.

Avatar
Banán
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2013. augusztus 24., szombat 13:51

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Banán » 2014. május 17., szombat 21:05

Géci írta:Régóta ez az álláspontja. :)
Bajnokság rovására ment amùgy ez fix, de egy meccsre jók vagyunk :)
pontosan, egy meccsen bármi lehet, hetek óta nem játszunk rendes felállásban, össze fogják szedni magukat, a mester is tudja, hogy mit kell ilyenkor tenni, bízzunk bennük! :)

Avatar
Higuain
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:07

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Higuain » 2014. május 17., szombat 20:56

wxyz írta:Fejtsd már ki nekem mit értesz piacon kapott pénz alatt és mit nem!

Realal kapcsolatban nem tudok mit mondani. Nem nagyon vagyok képbe velük
ez azért szúrta a szemem, úgyhogy muszáj válaszolnom, bár azt, hogy mi a piacról kapott pénz arról illene hogy legyen egy kis fogalmad.

piacról kapott pénz, a klubnak egy cég fizet szponzori szerződés ellenében bizonyos összeget, ezért cserébe reklámozzák fellépnek a rendezvényein, de a lényeg, hogy valamilyen ellenszolgáltatást kapnak, annyit fizetnek ki amiért ráadásul ez megéri mivel egy céget veszteségesen nem éri meg működtetni. A piac szabályozza valamilyen szinten önmagát így ezzel nem borulnak fel az árak.

Nem piacról kapott pénz, a sejk a saját vagyonából ellenszolgáltatás nélkül ad a klubnak bizonyos összeget, nem érdekli, hogy ez veszteséges működést eredményez. Ez a piac felborulásához vezet, nem érdekli mennyi a játékos reális ára hanem kifizet annyit, hogy biztosan ő igazolhassa le. PÉLDA:Mint amikor Pérez az évezred elején belepumpált a Real költségvetésébe a saját pénzéből, majd felborítottuk a piacot és iszonyatosan felmentek a játékosok árai.
casillas-carvajal-ramos-varane-marcelo-verratti-modric-isco-lucas-ronaldo-suarez

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: wxyz » 2014. május 17., szombat 20:32

Toky írta:
wxyz írta:Vicc ez a szabály! A német cégek által aránytalanul agyonpénzelt Bayernt miért nem büntetik meg?
Mert teljesen más, ha a piacról kapja valaki a szponzori pénzt, és egy jó gazdasági modellel stabil háttérrel költekezik, mint az amikor egy túlgazdag sejk kifizet bármit, aminek semmi köze a piachoz, és ha nem finanszírozná a deficitet, akkor nem tudnák leigazolni azokat, akiket amúgy akarnak.

Vagy akkor ilyen alapon minket is büntessenek meg Bale miatt? Vagy Ronaldo miatt? :kivagyhe:
Fejtsd már ki nekem mit értesz piacon kapott pénz alatt és mit nem!

Realal kapcsolatban nem tudok mit mondani. Nem nagyon vagyok képbe velük

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27407
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. május 17., szombat 20:29

Ancelotti: “Cristiano és Benzema is ott lesz a BL döntő kezdőjében”
A kérdés: Meddig... :roll:

Nagyon remélem, hogy nem lesz gond, és tényleg ott tudnak lenni és végig tudják tolni, de legalábbis 70 percet illene.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Toky
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:17
Kedvenc játékosaid: Casillas, Varane, Ramos, Benzema, Marcelo, Alonso, di María, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Pétfürdő

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Toky » 2014. május 17., szombat 18:23

wxyz írta:Vicc ez a szabály! A német cégek által aránytalanul agyonpénzelt Bayernt miért nem büntetik meg?
Mert teljesen más, ha a piacról kapja valaki a szponzori pénzt, és egy jó gazdasági modellel stabil háttérrel költekezik, mint az amikor egy túlgazdag sejk kifizet bármit, aminek semmi köze a piachoz, és ha nem finanszírozná a deficitet, akkor nem tudnák leigazolni azokat, akiket amúgy akarnak.

Vagy akkor ilyen alapon minket is büntessenek meg Bale miatt? Vagy Ronaldo miatt? :kivagyhe:

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. május 17., szombat 18:17

Banán írta:
R.M.C.F írta:Ha mi ennyi folyamatosan sérült játékossal megnyerjük a döntőt akkor az csoda lesz.
Mi ez a hirtelen előadott nagy negatívkodás?
Régóta ez az álláspontja. :)
Bajnokság rovására ment amùgy ez fix, de egy meccsre jók vagyunk :)

Avatar
Banán
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2013. augusztus 24., szombat 13:51

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Banán » 2014. május 17., szombat 18:02

R.M.C.F írta:Ha mi ennyi folyamatosan sérült játékossal megnyerjük a döntőt akkor az csoda lesz.
Mi ez a hirtelen előadott nagy negatívkodás?

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: wxyz » 2014. május 17., szombat 17:58

h3x0r írta:Hatvanmillió euróra büntette az UEFA a Manchester Cityt, miután a klub vétett a szervezet pénzügyi fair play szabályai ellen. A manchesteri együttes a következő Bajnokok Ligája-szezonra a 25 helyett csak 21 fős keretet nevezhet.
((forras)
Vicc ez a szabály! A német cégek által aránytalanul agyonpénzelt Bayernt miért nem büntetik meg?

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. május 17., szombat 17:24

Ha mi ennyi folyamatosan sérült játékossal megnyerjük a döntőt akkor az csoda lesz.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

revolver
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:24
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Xabi Alonso, Raphael Varane, Alvaro Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: revolver » 2014. május 17., szombat 11:36

ez nekunk csak jo h megbuntettek oket. a buntetesben szerepel olyan kitetel is, hogy a kovetkezo ket atigazolasi idoszakban visszafogottan koltenek

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: torjack » 2014. május 16., péntek 23:58

h3x0r írta:Hatvanmillió euróra büntette az UEFA a Manchester Cityt, miután a klub vétett a szervezet pénzügyi fair play szabályai ellen. A manchesteri együttes a következő Bajnokok Ligája-szezonra a 25 helyett csak 21 fős keretet nevezhet.
((forras)

éljen az angol bajnok. kibasztam volna őket az átigazolási szezonból is.

amúgy farzsebből kifizetik, csakúgy mint a péesgé.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. május 16., péntek 23:49

Géci írta:Tyűűű! Larsont, de bírtam. Azért Iniesta mennyivel felszabadultabban játszott itt. Állítom, hogy több gólt is lőtt, mint az elmùlt 2-3 évben...
És mennyivel több hajhagymával. :mrgreen: Amik a sok tilitoliba hullottak ki..
Nem illik.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 326 regisztrált és 0 vendég