Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. május 19., kedd 7:30

phys írta:---------------DDG-----------------
Carvajal-Varane-Ramos-Marcelo
--------Kroos-----Verratti-------
-----------Modric-----------------
James--------------------Isco----
-----------Ronaldo-----------------
Továbbra sem értem, hogy mik az érvek (azon kívül, hogy nem bírják a franciát) amellett, hogy Benzemát ki kellene tenni a csapatból.. Nem csak rád gondolok most.

Ez egyébként jól néz ki, nagyon tetszik a kp, és James, Isco párosnak sem büdös a védekezés, ezt láthattuk tőlük, meglenne a visszazárás, a csapatvédekezés, CR meg valóban maradhatna fent, így már nem jelentene gondot a nemvédekezése. Ezt aláírom, és tetszene is.

De CR egyedül szerintem feltolva nem élne olyan jól. Minimum 3 ember figyelne rá, nem lenne lendülete, helye, mert többnyire ő így dolgozik. Neki kell majd a felpasszolt labdákat begyűjteni, megtartani, majd a lendületből jövő társnak leadni szélre, aki eddig ugye ő volt. Szerintem romlana a hatékonysága.
Vagy csinálni belőle egy erőcsatárt, akinek más dolga nincs, mint 3 ember közt várni a 16-oson belül a labdát, és begyötörni valamit..
Szerintem egyik sem jó megoldás.

Ezért gondolom, hogy CR-t fel kell ugyan tolni, de kell mellé a társ, aki ezen terhek egy részét leveszi róla. Tudja biztosítani, hogy ne egy darálóban várja a labdát, tudja hasonlóan játszani, amit eddig, csak nem szélről, hanem beljebbről. És aki szintén visszalép, hogy ne legyen védekezésben -2 ember. Erre szerintem Benzema a tökéletes, ezt éveken át bizonyította.

Egyébként az mindent elmond, hogy 442-ben sem őt raknád CR mellé.
Csak várom a sportszakmai érveket, hogy miért lenne jó CR úgymond egyedül ékben, és 442-ben miért lenne jobb társ CR-nek az, aki itt még semmit sem bizonyított, új neki a közeg, a társak, minden?
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
phys
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2014. január 15., szerda 4:19
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: phys » 2015. május 18., hétfő 23:20

Ha már mindenki leírta, az én kezdőm/keretem jövőre, én elvetném a 433-at, nem erőltetnék két támadó felfogású játékost egy vonallal hátrébb csak azért, hogy maradjon a szokásos felállása Carlonak. 4231 vagy 442
ez a 4231 lenne. 442 ben Ronaldo és Vietto/Lacazette elől. A minőségi kp választékból pedig 4 ember.
---------------DDG-----------------
Carvajal-Varane-Ramos-Marcelo
--------Kroos-----Verratti-------
-----------Modric-----------------
James--------------------Isco----
-----------Ronaldo-----------------

Nem sok értelme van Iscot és Jamest a kp-n erőltetni, mindketten gólerős játékosok voltak egy vonallal előrébb, ez a középpályás védekezésünk is nagyon megdobná. Isco is jóval több gólt szerzett malagaban. Ronaldo jelenlegi játékának is jobban kedvezne ez a pozíció, tökéletesen érkezik, jól fejel és így sokkal jobban megengedhető lenne, hogy alig védekezik. Összességében a csapat játékát nézve szerintem megérné ide átszoktatni, ennek egyébként is itt az ideje lassan.
maradék: Navas, Pacheco, Danilo, Coentrao, Nacho, Pepe, Casemiro, Gündogan, Lacazette/Vietto/Reus (3ból 1 értelemszerűen, mielőtt valaki még félreértené), Benzema

Igaz kicsit sok változtatás, de volt már ennél nagyobb is, de akire eddig nem volt szükség az ezután se maradjon koptatni a lelátót vagy a padot sok pénzért.
Vietto, DDG és Gündogan elég könnyen igazolható lenne szerintem, Lacazette (ugye vagy-vagy alapon Viettoval) és Verratti az akiért kicsit meg kéne küzdeni.
Mindenhol megvan a kellő minőség, bárki bármikor bevethető, jó alapanyag egy hosszú szezonra.
(egy kis gyors kalkuláció itt a számokkal:
Bale: 90
Silva:20
Arbeloa:5
Casillas: elengedi a klub ingyen
Khedira: free
Jese: kölcsön/opció
Illarra:20
+130 millió (ezeket elég alsó hangon vettem, ha van egy kis szerencsénk Bale-ért még ennél is több lehúzható az angoloktól)

DDG:30
Verratti:55
Vietto/Lacazette/Reus : 25/50/40
Gündogan: 25
Casemiro: ingyen vissza
-135/-160/-150 millió)

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: csabi* » 2015. május 18., hétfő 23:02

Realista24 írta:
Csak ne változtassák őt is gigacombú erőemelővé...
Csak a bicepsz :shifty:
amúgy ma is lazázott, Párizsban vásárolgatott.
future cr :lol:
Kép

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. május 18., hétfő 23:02

Amúgy szerintem meglepődnének páran milyen szezont hozna le vezérbikaként, de valószínűleg ez sosem fog kiderülni Madridban.
Nem illik.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62895
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. május 18., hétfő 23:00

Csak ne változtassák őt is gigacombú erőemelővé...
Csak a bicepsz :shifty:
amúgy ma is lazázott, Párizsban vásárolgatott.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. május 18., hétfő 22:59

csabi* írta:szvsz swagzema korrekt kis befejező is lehetne amennyiben nem kéne cé és béci mögé beállnia és mindig őket keresni a bogyóval.
vb-n láthattuk milyen jól tolta mikor végre ő lehetett a vezér a csapatban
Csak ne változtassák őt is gigacombú erőemelővé...
Nem illik.

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: csabi* » 2015. május 18., hétfő 22:55

szvsz swagzema korrekt kis befejező is lehetne amennyiben nem kéne cé és béci mögé beállnia és mindig őket keresni a bogyóval.
vb-n láthattuk milyen jól tolta mikor végre ő lehetett a vezér a csapatban
Kép

Avatar
kiserik_2
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:59
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, BVB

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: kiserik_2 » 2015. május 18., hétfő 21:43

numberone1 írta: Szerinted nem lenne eselye legalabb 2 fronton a Realnak?
Ugye Te 3 támadós felállást gondoltál (megjegyzem a CR-es gyémánt felállásod teljesen ok, sőt megoldja a pótlás kérdés lényegi részét, ugyanis a csapatok 99%-ában a csatárokra van kihegyezve a játék, így egyszerűbb lenne CR-t később pótolni egy csatárral, mint egy gólvágó szélsővel). Ebből tudjuk, hogy Benzema nem az a tökéletes bejezező 9-es. Lenne mellette egy Reus (ha jó éve van, nem az ápoló csajokat szédíti a sanitasnál :D ), akiben van potenciál, meg egy Lucas, akit annyira nem ismerek, ügyes ügyes, de ugye a PSG-ben is vannak előtte, plusz a két mostani inkább irányító vénájú figura. Szóval az 5 támadóból többen inkább irányítanak, kiszolgálnak (Benzema, Isco, James, de Lucas sem a nagy góljairól híres), mint kegyetlenül beverik. Itt érzem a gyenge pontot. Erre írtam, hogy ha idén nyáron megy CR, akkor rengeteg dologhoz hozzá kell nyúlni (kapus, kp, Bale szerepe, Benzema szerepe, pad, változtatások a játékszisztémában, stb). Ez elsülhetne nagyon balul is.

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2015. május 18., hétfő 21:25

kiserik írta:
miro írta: Az volt a kérdés hogy ha mindkettő menne.
Ezután robbantani kéne,az nem kérdés.
A kérdés inkább az volt, hogy Ronaldo eladása után mit csinálna az, aki az idei eladásra nyomott és érvelt is mellette elég keményen (Te, R24, Zsombor, Matt, stb). Írtatok 3 kezdőt CR nélkül, amiben egy szem Benzema lenne a csatár. A könyörtelen befejező ember :D
Szerinted nem lenne eselye legalabb 2 fronton a Realnak?
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

fernandoredondo
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2015. május 7., csütörtök 16:42
Kedvenc játékosaid: Redondo, CR, R9, Kroos, Modric, Marcelo, Varane, Sergio
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: fernandoredondo » 2015. május 18., hétfő 19:47

miro írta:4-3-3,csak itt a két széle nem elöl drukkolna a többieknek védekezésnél.
Hazard úgy érkezne, hogy CR utódja óriási átigazolási díjjal és fizetéssel, kétlem, hogy ő védekezne körülbelül mint Bale, legalábbis én így gondolom :hmmm:

Avatar
kiserik_2
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:59
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, BVB

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: kiserik_2 » 2015. május 18., hétfő 19:03

miro írta: Az volt a kérdés hogy ha mindkettő menne.
Ezután robbantani kéne,az nem kérdés.
A kérdés inkább az volt, hogy Ronaldo eladása után mit csinálna az, aki az idei eladásra nyomott és érvelt is mellette elég keményen (Te, R24, Zsombor, Matt, stb). Írtatok 3 kezdőt CR nélkül, amiben egy szem Benzema lenne a csatár. A könyörtelen befejező ember :D

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2015. május 18., hétfő 18:45

Eloszor is azt kell eldonteni, h Pogba vagy Veratti lenne fontosabb. Nalam Pogba, ez nem szimpatia(bar abban biztos vagyok sokak ezert nem valasztanak), nekunk kell olyan ember akiben van varatlan, a legtobb csapat bekkel ellenunk es a Veratti-Modric-Kroos tul statikus egy bunker csapat ellen. Ez a harmas jo lett volna meg a csucsbarca ellen 4-5 evvel ezelott, de mar a barca is vedekezesre szorul. Szoval kell Pogba, lathattuk fegyelmezetten is tud jatszani, vele is eleg stabil lenne a kp.
De Gea egyertelmuen. Azert nagy biztosag tudatot jelent a vedoknek, ha van mogottuk egy magas(abb) kapus aki levegoben ur.
En is a nem adnam elre nyomtam, de az biztos, h ha jonne ajanlat akkor el kell adni(mar ha Cr is menne..ettol inkabb fuggne). Akkor ugy alakitanam a tamado harmast, h oda 2 hasonlo kaliberu(Benzivel egyutt egyenrangu is) kell akiket megfeleloen rotalni lehetne. Hoztam volna Depayt, sajnos nem volt nalunk teriteken. Reus/Lucas/Hazard -bol 2, Reus abbol szempontbol lehetne elsodleges, h jatszott mar kozepen es meglehetne vele oldani Benzema rotalasat, akkor a francia is pihenhetne es minosegi jatekos helyettesitene. Abbol a szempontbol viszont nem, h Reus eleg serulekeny es a nemetekenek altalaban nem izlik az ilyen fajta stilus. Nalam Reus-Lucas-Benzema-Isco-James lenne 3 helyre.
Jobbhatved mar erkezett, meg kellene vki Marcelo moge is.
Ja es en megtartanam Casemirot, kell egy olyan kozeppalyas aki tud brusztolni, verekedni ha kell...Tudom, h nem egy nagy szam, de inkabb mint Lucas v Illara(ok mehetnek) Ha nagyon kell akkor meg az Isco es James kozul az egyiket vissza lehet tennia kp-ra.

Gea,Navas, 3. kapus
Carvajal,Danilo,Varane,Pepe,Ramos,Nacho,Marcelo,?
Modric,Pogba,Kroos,Casemiro,Jose Rodriguez
Isco,James,Benzema,Reus,Lucas
Meg 2 kiegeszito.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
OutSider
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2015. február 26., csütörtök 17:25
Kedvenc játékosaid: Raul, Luis Figo, Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: OutSider » 2015. május 18., hétfő 18:09

miro írta: Az volt a kérdés hogy ha mindkettő menne.
Ezután robbantani kéne,az nem kérdés.
Végül is jogos. A kezdőnek sincs sokkal kevesebb esélye mint annak, hogy CR és Bale is távozik..
De ha mindkettőnek mennie kellene nekem is tetszene a felállás annyi különbséggel, hogy Carvajal maradna Danilo helyett nálam...

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: miro » 2015. május 18., hétfő 17:58

OutSider írta:
miro írta:
ddg-danilo,ramos,varane,marci-kroos,modric,verratti-reus(james),hazard(isco),benzema.
4-3-3,csak itt a két széle nem elöl drukkolna a többieknek védekezésnél. :roll:
5 új kezdő játékossal ez már tényleg eléggé FM-es. No offense..
Persze akár működhetne is ez a felállás. Meg az is lehet, hogy nem...
Az volt a kérdés hogy ha mindkettő menne.
Ezután robbantani kéne,az nem kérdés.
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
OutSider
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2015. február 26., csütörtök 17:25
Kedvenc játékosaid: Raul, Luis Figo, Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: OutSider » 2015. május 18., hétfő 17:55

miro írta:
ddg-danilo,ramos,varane,marci-kroos,modric,verratti-reus(james),hazard(isco),benzema.
4-3-3,csak itt a két széle nem elöl drukkolna a többieknek védekezésnél. :roll:
5 új kezdő játékossal ez már tényleg eléggé FM-es. No offense..
Persze akár működhetne is ez a felállás. Meg az is lehet, hogy nem...

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: miro » 2015. május 18., hétfő 17:50

h3x0r írta:Téma: Cristiano Ronaldo - 7
numberone1 írta:A kerdes az lett volna, ha befut Balert 80-90 m-s es CR-t egy 120m -s ajanlat, akkor csak Balet vagy mindekettot adnatok el?
Erre gondoltam, ha "valaszthatnek" , az egyik oldalon van teljesitmeny viszont tobbert lehetne eladni es CR magas fizeteset sem kellene finanszirozni + benne lesz a korban, vagy Balet akinek volt egy fos szezonja viszont kevesebbert lehetne eladni.
Bale nelkuli kezdot mar szinte mindenki irt az utobbi par honapban, viszont aki eladna ezen a nyaron Ronaldot (elvileg 31 egy ilyen ember mar van a forumon) vagy a Ronaldo - Bale parost, azoktol szivesen meghallgatnek egy kezdo 11-et a kovetkezo szezonra.
ddg-danilo,ramos,varane,marci-kroos,modric,verratti-reus(james),hazard(isco),benzema.
4-3-3,csak itt a két széle nem elöl drukkolna a többieknek védekezésnél. :roll:
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
OutSider
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2015. február 26., csütörtök 17:25
Kedvenc játékosaid: Raul, Luis Figo, Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: OutSider » 2015. május 18., hétfő 17:35

h3x0r írta:Téma: Cristiano Ronaldo - 7
numberone1 írta:A kerdes az lett volna, ha befut Balert 80-90 m-s es CR-t egy 120m -s ajanlat, akkor csak Balet vagy mindekettot adnatok el?
Erre gondoltam, ha "valaszthatnek" , az egyik oldalon van teljesitmeny viszont tobbert lehetne eladni es CR magas fizeteset sem kellene finanszirozni + benne lesz a korban, vagy Balet akinek volt egy fos szezonja viszont kevesebbert lehetne eladni.
Bale nelkuli kezdot mar szinte mindenki irt az utobbi par honapban, viszont aki eladna ezen a nyaron Ronaldot (elvileg 31 egy ilyen ember mar van a forumon) vagy a Ronaldo - Bale parost, azoktol szivesen meghallgatnek egy kezdo 11-et a kovetkezo szezonra.
Jelzem én a topikjában azt írtam, hogy megfelelő nagyságú ajánlatért (120 M+) eladnám már. De szavazni arra szavaztam, hogy nem... hiszen alapvetően nem keresném az eladásának lehetőségét még véletlenül sem. Így nélküle lévő kezdőt sem írnék.. hiszen csak a NEM-re szavaztam. :)

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: csabi* » 2015. május 18., hétfő 17:33

ddg - dani varane ramos marci - verratti - modric kroos - isco karim reus
Kép

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9209
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. május 18., hétfő 17:30

Téma: Cristiano Ronaldo - 7
numberone1 írta:A kerdes az lett volna, ha befut Balert 80-90 m-s es CR-t egy 120m -s ajanlat, akkor csak Balet vagy mindekettot adnatok el?
Erre gondoltam, ha "valaszthatnek" , az egyik oldalon van teljesitmeny viszont tobbert lehetne eladni es CR magas fizeteset sem kellene finanszirozni + benne lesz a korban, vagy Balet akinek volt egy fos szezonja viszont kevesebbert lehetne eladni.
Bale nelkuli kezdot mar szinte mindenki irt az utobbi par honapban, viszont aki eladna ezen a nyaron Ronaldot (elvileg 31 egy ilyen ember mar van a forumon) vagy a Ronaldo - Bale parost, azoktol szivesen meghallgatnek egy kezdo 11-et a kovetkezo szezonra.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. május 18., hétfő 13:45

cart írta:Padra pont jó lesz Modric meg Van Persie mellé :lol:
Csatlakozhat még Rooney,majd csinálnak belőle egy jó beugró középpályást :lol:
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 342 regisztrált és 0 vendég