Értékeld a legutóbbi meccset

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Nálad ki lenne az első számú tizenegyes rúgó?

A szavazás 2024. február 26., hétfő 16:59-kor befejeződött.

Bellingham
73
71%
Carvajal
1
1%
Kroos
19
18%
Rodrygo
2
2%
Valverde
4
4%
Vinicius
4
4%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 103

Avatar
stormcorner
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:13
Kedvenc játékosaid: Raul,Guti,Benzema,Varene
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: stormcorner » 2013. szeptember 29., vasárnap 13:37

Mike írta:De látom te sem érted h nem (csak) az eredménnyel van baj. A sok okosságon meg nem röhögni kéne hanem belegondolni h talán van benne vmi igazság.
Pontosan,biztos sokak duhbol irtak,h uj edzo,meg uj jatekosok kellenek,ami kicsit elhamakodott szerintem is,de nekem a legnagyobb csalodast meg mindig a kozeppalya jelenti,ugy gondoltam,h Carlo lesz vegre az az edzo aki vegre kiteszi a kezdobol a hercegunket,de sajnos nala is alap jatekos lett,es tudom nem erdemes egy egy jatekost kiemelni,de sztem a legnagyobb problema a nemet eroltetese,ritka gyenge,nem ertem,h miert csak mi latjuk ezt,es azt sem,h mit tud ez a fiu,h siman alapjatekos meg mindig,vki segithetne... :-(

Avatar
realbeckham
Hozzászólások: 1385
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 18:38
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: realbeckham » 2013. szeptember 29., vasárnap 13:32

Az Arbeloa-Carvajal kérdéssel viszont egyelőre várnék még, mert bár érezhetően nagyobb potenciál lehet Daniban, de egy ilyen meccsen még bőven Arbeloa felé hajlanék én is, akármekkora favágó is az emberünk.
Értem Ronie, hogy mire gondolsz. Jól jön a rutin, de Carlonak kockáztatnia kell, egy vesztes és eredménytelen helyzetben. Inkább most, mint tavasszal. Én Danit kezdettem volna, de Carlo, vagy a te döntésed Arbe mellett is érthető. Tisztán és világosan lehetett látni, hogy ez nem működött, se támadásban, se védekezésben(lásd gól). Ha van egy támadásban erősebb, dinamikusabb, gyorsabb alternatívád a szélre, és az ellenfélnek a hátvédje sárga lap birtokosa és nincs veszteni valód, mert rosszabb már nem lehetne, akkor be kell hozni mást. Ez esetben Dani-t. Talán még Bale-nek is segített volna egy leheletnyit. Mindegy a kezdő és a cserék sok helyen furcsák. 100 oldal is kevés lenne kibeszélni.
https://youtu.be/3yR5B8viTWQ
but we had possession, we dominated Real Madrid
Lord Xavi

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2657
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2013. szeptember 29., vasárnap 13:31

Én eleve a szélsőségekre reagáltam. Amikor ilyen rövid idő után már minden szar hirtelen. Ez egyszerűen nevetséges.

Amúgy szemmel látható a változás Mourinhohoz képest. Eleve az igazolások is azt mutatják, hogy labdaügyes, gyors, egyérintős passzokban jártas játékosokkal szeretnénk feltölteni a középpályát (Khedira megint csak elbukott itt), előre meg sebességet és tűzerőt vettünk.
A 4-4-2 felhozása is kamu, tudom, hogy Ancelotti is ilyesmit magyarázott, de abszolút nincs kőbe vésett felállásunk. Cé ugyanazt játssza nagyjából, mint eddig. Mindenhol feltűnik, de főleg balról indul. Egyébként meg kötetlen az egész, Isco meg Modric van többnyire a játék középpontjában, a labdához közel, a széleken Bale - Cé, vagy ha DM játszik, akkor Ő, bár Ő szeret elmozdulni a vonal mellől. Modricék mögött meg Illarra, Xabi szerepben, de fel-fel lépve. Khedira a nagy nulla megint, neki egyik poszton sincs helye, mert mindenhez kevés.

De alapvetően kicsit kispályás-jellegű focit próbálnának szerintem, erőltetni a kis játékokat, gyors megindulásokat. Ezért tűnhet úgy, hogy a játékunk nagyrészt az egyéni villanásokra épül, mert amíg nem kezdik el érezni egymást a játékosok, illetve azt, hogy kinek, mikor, merre kell elindulni, addig nagy veszélyt valóban így tudunk teremteni. Ezért is volt pl. Cének egy rakat használhatatlan passza, nincsenek még összeszokva, egy ilyen felfogású játékban meg eleve gyakrabban benne van a hiba, hát még így, hogy a korábban berögződött, kontrákhoz szükséges mozgásokat át kell alakítani.

Én azt látom, hogy az alapötlet jó, labdaügyes, fineszes, gyors játékosok (Modric, Isco, Marcelo, Benzema, Illarra (?? gyors semmiképpen)), megtámogatva a vadállatokkal (Cé, Bale). Ha még Carvajal is bekerülne előbb-utóbb, akkor a másik szél támogatása is meglenne, körbe lehetne jobban adogatni a betömörülő védelmeket, több elmozgással szét lehet húzni a védekezésüket, azzal a sebességfölénnyel meg, amivel a szélsőink bírnak, meg lehet törni minden csapatot. Ráadásul vannak olyan embereink, akik megtalálják a réseket. Igen, szerintem Isco is bőven ilyen. Csak egyelőre nincs meg az összhang, az egység, nem tudatosan vannak felépítve az elmozgások, ezért nem működik rendesen. Ehhez kell idő. Mert ha ez a brigád összeérik, és meg tudják csinálni, amit kérnek tőlük, akkor nagyon komoly csapat lehet belőle. Szerintem.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. szeptember 29., vasárnap 13:15

RealMadridFanatic írta:Van egy rakat új játékosunk
számold össze hányan voltak a kezdőben. Vagy eddig mennyi volt a max.
RealMadridFanatic írta: új edző
ez oké
RealMadridFanatic írta:új koncepció
ez is oké, de mi az?
RealMadridFanatic írta:Ez az ÉV arra fog elmenni, hogy mindenki megtalálja a helyét a taktikában, ami szintén képlékeny
hát ebben a taktikában aztán kereshetik a helyüket

De látom te sem érted h nem (csak) az eredménnyel van baj. A sok okosságon meg nem röhögni kéne hanem belegondolni h talán van benne vmi igazság.
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
IkerCasillas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 11:17
Kedvenc játékosaid: IC
Kedvenc csapatod: RMCF

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: IkerCasillas » 2013. szeptember 29., vasárnap 13:12

RealMadridFanatic írta:Van egy rakat új játékosunk (akik ígéretesek mind...), új edző, új koncepció. Ez az ÉV arra fog elmenni, hogy mindenki megtalálja a helyét a taktikában, ami szintén képlékeny.
Jogos az írásod, de szerintem a többségnek az a problémája, hogy az általad is említett új koncepcióból semmi sem körvonalazódik. A védekezés és a támadás is egy 0.
Ettől függetlenül én nem vagyok olyan radikális hogy egyből temetem Carlót, mert hagyni kell hogy megpróbálja véghezvinni amit akar.

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2242
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: mocsok » 2013. szeptember 29., vasárnap 13:10

LeagueofLesbians írta:ez a csapat mindig is vesztes lesz, míg ilyen Benz-eket írogattok előre.
ezek a legszánalmasabb hozzászólások. :/

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2657
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2013. szeptember 29., vasárnap 13:06

Tegnap meccs után belestem a Megy a meccs topikba, ma kicsit az Értékeld...-be is, de csak fokozódik bennem az ideg... Ne is haragudjatok, de amit itt a nagy többség csinál, az nevetséges... Már olvastam annyi szépet, felsorolni is nehéz lenne. Carlo már mehet is, gyenge edző, soha nem is volt jó... Bale már most sz*r igazolás, nem baj, h van 1,5 meccse, meg 1 hónapja van itt kb. Sőt, már az előszezon, meg az igazolások is gyengék. Mindezt 7-8 meccsből leszűrte mindenki, az egész szezonunk kuka, nincs elképzelés... Gratulálok. Aki ezeket komolyan gondolja, az szerintem semmilyen szinten nem foglalkozott focival soha, csak a kanapéból ülve, meg a kis klaviatúrája mögül osztva az észt.

Eddig csak a fészbuk kommentek színvonala csapta ki a biztosítékot (tényleg, azokat nem lehet letiltani a cikkek alatt?), de a fórum is megint kezd mélyrepülésbe menni. Mondjuk mostanában nincs annyi időm, olvasni sem, nemhogy írni, de ez nagyon szomorú...

Megvert minket egy jól szervezett, szokásosan alattomos, undorító Atletico. Puff. Most aztán eret kell vágni. Van egy rakat új játékosunk (akik ígéretesek mind...), új edző, új koncepció. Ez az ÉV arra fog elmenni, hogy mindenki megtalálja a helyét a taktikában, ami szintén képlékeny. Sírt mindenki a kontrák miatt, pedig abban a legjobbak voltunk (vagyunk?). Most egy alapjában véve labdatartós játék alapjait próbálják lefektetni, nem elvetve a gyors támadásokat sem. Ez lenne az arany középút. De ha nem kapnak időt, akkor semmi nem lesz belőle.

Ja, Benzemát is találjátok meg még párszor, most meg főleg, hogy ez a szerencsétlen Morata tudott produkálni egy értelmes negyed órát...

Na mindegy, itt mindenki futball-zseni, nem érdemes vitatkozni sem. Inkább megpróbálok jót röhögni a sok okosságon. :|
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
madridronie
Hozzászólások: 2032
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 11:52
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo & Sergio Ramos, Benzema, Modric, Kroos, Marcelo (Ronaldo, Figo, R. Carlos, Beckham, Zidane, Guti, Kaká, Xabi Alonso & Totti)
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: madridronie » 2013. szeptember 29., vasárnap 13:05

2 nagy hiba volt és úgy néz ki lesz is...

...ARBELOA, KHEDIRA

Nem tudom felfogni, hogy Casemiro, Illarra, (Alonso) vagy Modric, hogy lehet csere Sami barátunk helyett?
Tök egyértelmű, hogy Casemiro/Illarra kettősnek kell szűrni. lehet őket rotálni. Előttük Modric és Isco.

Arbeloa lassú és egyre körülményesebb amit favágással kompenzál. Miközben az egyre magabiztosabb és pengésebb Carvajal a pálya szélén csücsül.
----------------------------------------------------------------------
Ott van még Arbeloa kezdetése, ami megint csak kérdőjel nekem. Van egy Carvajalunk, aki dettó olyan mint Jordi Alba, kis pitbull, azzal a különbséggel, hogy van gerince és szimpatikus gyerek.
Ami a Herceget illeti, abszolút jogos (de ezt már évek óta tudjuk); 90 perc alatt csupán 3 labdaszerzése volt, míg a lekapott Illarra egy félidő alatt dupla ennyit (6) szerzett! :-* Az Arbeloa-Carvajal kérdéssel viszont egyelőre várnék még, mert bár érezhetően nagyobb potenciál lehet Daniban, de egy ilyen meccsen még bőven Arbeloa felé hajlanék én is, akármekkora favágó is az emberünk. :roll:
Illetve nagyon kell már Varane. Mellette Ramos is feljavulna. Lásd tavaly.

Egyértelműnek kéne lenni (de sajnos Carlonál még nem az):

Lopez, Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo, Illarra, Modric, Isco, Ronaldo, Bale, Benz
Marcelo, Varane (és Xabi) visszatérésétől, valamint Illarra, Bale teljes beépülésétől én is bőven javulást várok, de csupán ezek az emberek önmagukban még édeskevesek lesznek, ha a szemlélet is változatlan marad és erőltetjük azt, ami nem feltétlenül a mi erősségünk és a játékunk (avagy nem tudjuk azt kellően magunkévá tenni és továbbra is csak azon gondolkozunk, hogy mit is kellene csinálni, játszani)! :hmmm:
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy addig lesz vesztes ez a kezdő, amíg nem csapatként fognak működni. Mert az, hogy innen-onnan eldurrogtatom, az nem visz sehova, persze ha bemegy 10-ből 1, az roppant látványos, de jelenleg inkább 11 ember van a pályán külön-külön gondolattal, elképzeléssel -ha van egyáltalán ilyen-, mintsem egy csapat.
Nagyon adom! :agree:
bekk: Hakimi&Davies
támadó: Mbappé

Ronaldo ◄ The number one influence ► ★★★★★

Ronaldo Fenomeno vs Cristiano Ronaldo ● The Battle For The Name ● Best Skills

Courtois-Hakimi,E.M.,Alaba,Davies-A.T.,E.C.,J.B.-ViniJr.,Mbappé,Rodrygo

RealMadrid

"Cristiano es un extraordinario Comandante"

Corleone
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, Ferencvárosi TC
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Corleone » 2013. szeptember 29., vasárnap 13:03

LeagueofLesbians írta:
Lopez, Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo, Illarra, Modric, Isco, Ronaldo, Bale, Benz
ez a csapat mindig is vesztes lesz, míg ilyen Benz-eket írogattok előre.
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy addig lesz vesztes ez a kezdő, amíg nem csapatként fognak működni. Mert az, hogy innen-onnan eldurrogtatom, az nem visz sehova, persze ha bemegy 10-ből 1, az roppant látványos, de jelenleg inkább 11 ember van a pályán külön-külön gondolattal, elképzeléssel -ha van egyáltalán ilyen-, mintsem egy csapat.
#happyshitting

Avatar
LeagueofLesbians
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2013. szeptember 28., szombat 16:10
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: LeagueofLesbians » 2013. szeptember 29., vasárnap 12:59

Lopez, Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo, Illarra, Modric, Isco, Ronaldo, Bale, Benz
ez a csapat mindig is vesztes lesz, míg ilyen Benz-eket írogattok előre.
[FIFA WORLD]

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. szeptember 29., vasárnap 12:48

Ancelottinak vízválasztó lesz a következő meccse, mert a spanyol türelmetlen nemzet. Nagy szerencséje neki, hogy egy Dán "kis"csapat a Köbenhavn jön vendégeskedni, akik valószínűleg meg lesznek illetődve a Bernabeuban.
Vagy felszabadultan lépnek pályára,hisz kikapni itt nem szégyen nekik (sem),mi meg görcsölünk mert ha törik,ha szakad,azt a meccset bizony be kell húzni...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
realbeckham
Hozzászólások: 1385
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 18:38
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: realbeckham » 2013. szeptember 29., vasárnap 12:39

Tegnap és ma sokáig olvasgattam ezt a topicot. Van egy pár érdekes gondolat. Láttam olyat, hogy Ancelotti nem jó edző, az igazolások rosszak voltak, az előszezon is katasztrófa volt. Nyilván a mérhetetlen csalódottság eredményezi ezeket és érthető is. Pálcát nem akarok törni senki felett. Voltak szerencsére optimista hozzászólások szerencsére, már ha lehet így nevezni, a kevésbé kritizáló gondolatokat. Én is leírom a gondolataimat "röviden" tömören.

Szerintem az előszezon jó volt. Fokozatosan egyre erősödő csapatokkal találtuk szembe magunkat, a meccsek száma és minősége megfelelő volt, és ott volt a döntő a Chelsea ellen, ami szerintem ez idáig a legjobb és leglátványosabb meccsünket eredményezte...ott lehetett szerintem leginkább látni, hogy Ance mit is akar. Ance jó edző, nagyon jó edző!

A tegnapi derbink, ugyanolyan volt, mint az Elche elleni. Azzal a különbséggel, hogy az Atma erősebb, szervezettebb, minőségibb, mint az Elche. Ugyanaz az ötlettelenség, és tanácstalanság egy bekkelő, jól védekező alakulattal szemben.
Azt hiszem R24 írta, de ha más, akkor elnézést, hogy Ance nem tudott jól cserélni. Képtelen volt belenyúlni a meccsbe és a kezdőt sem találta el. Én is így látom. Tudta, hogy az Atma kontrákra fog játszatni és megértem, hogy az Illara, Khedira KP-t gondolta ide, hogy majd két védekezőbb játékossal biztosít a KP-n, de fordítva sült el. Khedira és Illara, talán a két leglassabb játékos a keretünkben. Modricot kihagyni ebből a madridból baromság és nem megengedhető jelenleg. Ott van még Arbeloa kezdetése, ami megint csak kérdőjel nekem. Van egy Carvajalunk, aki dettó olyan mint Jordi Alba, kis pitbull, azzal a különbséggel, hogy van gerince és szimpatikus gyerek. Őt is simán hozni kellett volna a második részben szerintem, azt nézve, hogy Felipének a túloldalon volt már sárgája. Szóval nálam az eddigi legnagyobb hibája Ancelottinak, hogy félrecserél, nem jól látja, hogy mit követel a játék képe (szerintem). Bale-t már zavarná a 90%. Hmmm. A gyerek nem játszott eddig 120percnél többet, kihagyta a felkészülést, ellenben van már gólja, vannak veszélyes elfutásai, és betörései, amikkel védőket sárgít be, és emberes löketeket is mutatott már ez idő(nagyon kevés) alatt. Tegnap is harcos volt, 3-an alig bírtak vele, és neki köszönhetjük a szabadrúgásunkat, amit legalább kapura illett volna lőni, nem pedig a tribün tetejére. Az egy CR, Bale duónak, az a szög majdhogynem ziccerrel ér fel. Szóval Bale vesztes helyzetben debütál hazain, 45 percre, egy NEMjátszó csapatban, ahol semmi elképzelés és veszély nincs, egy ritka rossz napot kifogó Arbeloa mellett, de nyugodtan zavarjátok csak, szidjátok, savazzátok, elvégre csak egy futóbolond a gyerek.

Azt Atletico rohadt jó csapat lett :ozil: le a kalappal. -5 pont miatt én egy cseppet sem aggódom. Azt hiszem, mikor idekerült Ancelotti, akkor világosan ki lett tárgyalva, hogy ne legyenek hatalmas álmaink. Ez a tanuló év. Ennyi....nem kell ócsárolni, főleg nem szeptemberben....max mértékkel. Egyébként érett már a vereség...emberek, első vereségünk csak Ancelottival! Egy ilyen Atletitől nem szégyen. A világ legjobbja Bayern is szégyenkezett már. Nekik ráadásul kupába is került mindez. Majdnem a Chelsea ellen is szoptak. A Barca is fog még pontot veszíteni, mert így is voltak nekik is bőven mákjaik, amiknek a 100%mérleget köszönhetik. Az Atleti is ki fog pukkadni hamarosan, ahogy tavaly is. Lesz 2 Klasszikus is stb....Temetni nem kell a csapatot. Kész. A mi csapatunk bőven-bőven jobb lesz ennél. Legelsőnek várjuk meg, hogy egyszer a büdös életben lépjünk fel a legerősebb kezdőnkkel, mert eddig ez nem történt meg a sérültek miatt.

Ancelottinak vízválasztó lesz a következő meccse, mert a spanyol türelmetlen nemzet. Nagy szerencséje neki, hogy egy Dán "kis"csapat a Köbenhavn jön vendégeskedni, akik valószínűleg meg lesznek illetődve a Bernabeuban.
https://youtu.be/3yR5B8viTWQ
but we had possession, we dominated Real Madrid
Lord Xavi

Avatar
Los Blancos
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane, Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: RMCF

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Los Blancos » 2013. szeptember 29., vasárnap 12:39

2 nagy hiba volt és úgy néz ki lesz is...

...ARBELOA, KHEDIRA

Nem tudom felfogni, hogy Casemiro, Illarra, (Alonso) vagy Modric, hogy lehet csere Sami barátunk helyett?
Tök egyértelmű, hogy Casemiro/Illarra kettősnek kell szűrni. lehet őket rotálni. Előttük Modric és Isco.

Arbeloa lassú és egyre körülményesebb amit favágással kompenzál. Miközben az egyre magabiztosabb és pengésebb Carvajal a pálya szélén csücsül.

Illetve nagyon kell már Varane. Mellette Ramos is feljavulna. Lásd tavaly.


Egyértelműnek kéne lenni (de sajnos Carlonál még nem az):

Lopez, Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo, Illarra, Modric, Isco, Ronaldo, Bale, Benz

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. szeptember 29., vasárnap 12:31

Értem én hogy 'saját nevelés'-t trendi nyomatni, de ez így elég demagóg szöveg. Plusz, az tíz évenként egyszer ha előfordul hogy saját nevelésekből összejön egy 'világverő' együttes. Jelenleg bőven elég fiatal spanyol van a csapatban.
Én is ezen gondolkodok olykor....hogy akik a saját nevelés szisztéma mellett törnek lándzsát....azok soroljanak már fel 11 sajátnevelést,akik még ráadásul spanyolok,akikkel nem hogy BL helyen végeznénk,hanem nem esnénk ki a ligából... :roll:
Iker,Lopez,Jesé,Morata,és akkor még Arbeloa,Nacho,mind sajátnevelésnek számít,akkor vannak még egyéb sapanyolok,Isco,Illarramendi,vagy Ramos,hááát....ennyi spanyol játékos nagyon rég nem volt már a Realba... :hmmm:
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4484
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2013. szeptember 29., vasárnap 12:29

Csabi írta:hiába papoltok itt türelemről. voltak itt nagyobbnál nagyobb nímandok az elmúlt években, szerencsétlen senkik. olyan játékosok, hogy a fejemet fogtam. de ez ami tegnap, ilyen nem volt. kikapni a bernabeuban...otthon...az atlétikótól...
nagyjából ennyi. nem beszélve arról, hogy még 1-2 botlás, és kb. hivatalos, hogy elbuktuk a bajnokságot, de egyébként már most sem látok sok esélyt.

ja, és nálam sohasem lesz top edző az, akinél khedira alapkezdő. annak az embernek egyszerűen nincs szeme a focihoz, aki ezt a senkiházit a kezdőben erőlteti. az ígéretesen teljesítő casemironak bezzeg 1 k*rva meccset nem lehet adni.

modricot a padon kezdetni, oh my fuckin god.

benzema mellett pedig kíváncsi vagyok, hogy milyen érvek szólnak még? mert már egy moratánál sem nyújt jobb teljesítményt, pedig ő pipita szintjét sem üti meg egyelőre.


egyetlen pozitívum az lopez, imádom. :salute:

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10060
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Csabi » 2013. szeptember 29., vasárnap 12:22

hiába papoltok itt türelemről. voltak itt nagyobbnál nagyobb nímandok az elmúlt években, szerencsétlen senkik. olyan játékosok, hogy a fejemet fogtam. de ez ami tegnap, ilyen nem volt. kikapni a bernabeuban...otthon...az atlétikótól...

Avatar
Daffius
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2013. augusztus 23., péntek 16:52
Kedvenc játékosaid: Zidane, Özil
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Daffius » 2013. szeptember 29., vasárnap 12:00

primrose írta:Nem vagyok benne biztos, hogy valaha is hosszabb távon ezek a játékosok egyszerre fent lesznek a pályán. Valakinek védekeznie is kell, ezekkel a játékosokkal lehet, hogy a kisebb csapatok ellen gáláznánk, de a nagyobb csapatok átfutnának a KP-n, mert se Ronaldo, se Isco, se Modric nem akar, vagy nem tud olyan szinten védekezni. Carlo ezért is erőlteti Khedirát, aki bár egy óriási nulla, de ilyen típusú játékosnak fent kell lennie, de azt hiszem, hogy nem csak egy, hanem két ilyen játékosnak is ott kell lennie a komolyabb csapatok ellen és az nagy valószínűséggel Illara lesz. Szóval a nagy csapatok ellen így vagy úgy, de érdekes lesz a szituáció, mert nem lesz annyi kombinatív játékos a pályán, az fix.
Hát, kíváncsi lennék egy olyan statra hogy ki szerez több labdát, a herceg vagy a horvát. Modric elég stabilan védekezik - főleg mivel hátra vont szerepkörben játszik - mikor pályán van.

Avatar
Daffius
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2013. augusztus 23., péntek 16:52
Kedvenc játékosaid: Zidane, Özil
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Daffius » 2013. szeptember 29., vasárnap 11:55

Na végig olvastam a kommenteket tegnap óta, este már nem volt kedvem írni.
Nem a vereség a baj, minden csapat kikap, benne van a kalapban. Azt se felejtsük már el hogy az AM azért már jó pár éve az élfocit képviseli. Ami nekem sokkal jobban fáj, és amit már sokan leírtak előttem hogy nem látom kibontakozni azt a fene nagy taktikát. Legalább nyomokban látnám, de ahogy néztem a meccset egyáltalán nem jött át hogy mit is akar a csapat tulajdonképpen. Az meg hogy hazai pályán két kapufát rúg az ellen, ráadásul Diego Lopeznek kell megint meccsben tartani minket az picit kellemetlen.

Játékosról csak annyit, hogy aki szerintem értékelhető volt az (minusz Bale);
Rasta írta:Aki nálam bármilyen értékelhető megmozdulást bemutatott: Modric, Morata, DM, López, és talán még Bale.
A csatár kérdés viszont nagyon érdekes. Morata 20 perc alatt többet tett mint Benz a meccsen, hogy ez miért van nem tudom. Ami szomorúbb az az hogy mikor Diego Costa nyomta ellenünk és rúgott, ütött, harapott hogy valahogy megszerezze és begyötörje a gólt, olyan kontrasztban volt Benzemával hogy azt fájt néznem. Ott helyben mezt cseréltem volna rajtuk, attól függetlenül hogy Benz-t jó csatárnak tartom.

Az egyik gond szerintem a jelenlegi struktúrával az, hogy 3 olyan játékosunk van elől aki a kiszolgálásra épít. CR, Bale és Benz sem a labdaszerzéseiről nevezetes. Vannak csatárok akik hajlamosabbak hátra lépni labdát szerezni vagy felhozni, ezek a srácok viszont nem olyanok. Ők a befejezésben ászok, illetve a szabad területre berobbanásban. Isco hatalmas spíler, de nem rendel mindent alá az aszisztoknak és kiszolgálásnak, sokszor ő maga fejezi be vagy viszi fel. Ami nem baj, mert technikás és jó, de így összességében kevés a többiek mozgás tere.

Hátul Modric hiánya főleg egy ilyen kemény csipős meccsen teljesen érthetetlen.

Egy komment amire reflektálnék:
realee írta:Ha jobban megfigyelitek, a spanyol játékosokkal és a spanyol nevelésekkel általában sosincs gond (vannak kirívó esetek, na de mégis). Egyszerű a képlet: egy idegen származású játékos, sosem fog tudni úgy lelkesedni és kötődni a klubhoz, mint egy spanyol / madridi nevelés. Ez változtathatatlan, max a médiának nyilatkozik mást.

Persze most majd jönnek a kommentek, hogy Zidane / Ronaldo / Roberto Carlos se saját nevelés volt, de ha megnézitek a kedvenc játékosaimat (Casillas, Raúl), rájöttök, hogy én melyik fajta játékospolitikát favorizálom. Bekerült oda nálam Varane is, aki kora ellenére hihetetlen higgadtsággal rendelkezik és úgy érzem megvan benne a kellő alázat a Madridhoz.
Akkor most tulajdonképpen mit mondasz? Ronaldo, Varane, Modric, Marcelo nagyon jól játszanak és nem szívesen nézném Nachot Varane helyén vagy Morata-t Ronaldo-én. Ha pedig a lelkesedést nézem a mezért akkor Pepe vagy DM is felszántja a pályát meg neki ugrik bárkinek a csapat érdekében.
Értem én hogy 'saját nevelés'-t trendi nyomatni, de ez így elég demagóg szöveg. Plusz, az tíz évenként egyszer ha előfordul hogy saját nevelésekből összejön egy 'világverő' együttes. Jelenleg bőven elég fiatal spanyol van a csapatban.

Avatar
madridronie
Hozzászólások: 2032
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 11:52
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo & Sergio Ramos, Benzema, Modric, Kroos, Marcelo (Ronaldo, Figo, R. Carlos, Beckham, Zidane, Guti, Kaká, Xabi Alonso & Totti)
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: madridronie » 2013. szeptember 29., vasárnap 11:53

Az a baj, hogy két ilyen futórobottal a szélen, mint CR és Bale, lehet nem is kéne mást játszani,mint a kontrát. Idén CR-nek lehet jönnek a góljai, de a mezőnyben egyáltalán nem látom hasznosnak. Amíg szabadon futkározhatott, addig kitudott bontakozni, most többször kellene inkább becseleznie magát, vagy jó helyre bepasszolnia a labdát, de ez mintha nem menne neki. Bale még egyelőre rejtély, de azt tegnap is láthattuk, hogy elsősorban futni akart, mint a bolond és nem leállni kispasszolgatni. Szóval Carlo megpróbálhatja itt átnevelni a csapatot, ha a két legfontosabb láncszemünk pont nem abban a játékban a legerősebb, amit ő akar.
Nekem is ez a legnagyobb bajom, de ő legalább látja, hogy mivel van a baj. És ha képes rajtuk változtatni, és túllépni azon, hogy nem működik, amit eredetileg kitalált, akkor rendben leszünk. De ha ragaszkodik hozzá...
de a nagyobb csapatok átfutnának a KP-n, mert se Ronaldo, se Isco, se Modric nem akar, vagy nem tud olyan szinten védekezni. Carlo ezért is erőlteti Khedirát, aki bár egy óriási nulla, de ilyen típusú játékosnak fent kell lennie, de azt hiszem, hogy nem csak egy, hanem két ilyen játékosnak is ott kell lennie a komolyabb csapatok ellen és az nagy valószínűséggel Illara lesz. Szóval a nagy csapatok ellen így vagy úgy, de érdekes lesz a szituáció, mert nem lesz annyi kombinatív játékos a pályán, az fix.
Ugye valami hasonlóval próbálkozott Pellegrini is.. Láttuk mi lett a vége. Akkor is szenvedett Cristiano, görcsös volt, nehezen jöttek a gólok. Most jönnek, de a gólokon és a hozzáállásán kívül kevés pozitívumot tudok felsorakoztatni mellette. Rossz döntések tömkelege jellemzi őt.

A csapat meg összességében akkor is csak úgy fent volt tulajdonképpen a pályán, nem jellemezte semmi elképzelés őket.
Így csokorba szedve a hozzászólásaitokat, amikkel teljes mértékben egyetértek szerintem világosan látszik, hogy ha Carlo valamennyire nem revideálja az eredeti elképzeléseit és nem idomul a csapat erősségeihez, akkor eltelhet itt több hónap is ... /mert ez már nemcsak összeszokás kérdése :ike: /
bekk: Hakimi&Davies
támadó: Mbappé

Ronaldo ◄ The number one influence ► ★★★★★

Ronaldo Fenomeno vs Cristiano Ronaldo ● The Battle For The Name ● Best Skills

Courtois-Hakimi,E.M.,Alaba,Davies-A.T.,E.C.,J.B.-ViniJr.,Mbappé,Rodrygo

RealMadrid

"Cristiano es un extraordinario Comandante"

primrose
Hozzászólások: 1356
Csatlakozott: 2013. augusztus 27., kedd 1:12
Kedvenc játékosaid: Benzema, Coentrao, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: primrose » 2013. szeptember 29., vasárnap 11:35

Ès ha Marci mellett fenn van Isco,meg Modric,akkor mehet a joga...Cé nem elveszett ember ebben,de ha nincs társ,akkor egymaga szenved,mert egymaga akar megoldani mindent...ami ugy egyébként is jellemzi..
Nem vagyok benne biztos, hogy valaha is hosszabb távon ezek a játékosok egyszerre fent lesznek a pályán. Valakinek védekeznie is kell, ezekkel a játékosokkal lehet, hogy a kisebb csapatok ellen gáláznánk, de a nagyobb csapatok átfutnának a KP-n, mert se Ronaldo, se Isco, se Modric nem akar, vagy nem tud olyan szinten védekezni. Carlo ezért is erőlteti Khedirát, aki bár egy óriási nulla, de ilyen típusú játékosnak fent kell lennie, de azt hiszem, hogy nem csak egy, hanem két ilyen játékosnak is ott kell lennie a komolyabb csapatok ellen és az nagy valószínűséggel Illara lesz. Szóval a nagy csapatok ellen így vagy úgy, de érdekes lesz a szituáció, mert nem lesz annyi kombinatív játékos a pályán, az fix.
But he is a good boy...


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 356 regisztrált és 0 vendég