Értékeld a legutóbbi meccset

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Nálad ki lenne az első számú tizenegyes rúgó?

A szavazás 2024. február 26., hétfő 16:59-kor befejeződött.

Bellingham
73
71%
Carvajal
1
1%
Kroos
19
18%
Rodrygo
2
2%
Valverde
4
4%
Vinicius
4
4%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 103

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8357
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. február 23., csütörtök 9:26

Elnezest, csorbitottam az erdemeiket. :lol:

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8082
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Anthony » 2023. február 23., csütörtök 9:02

https://telex.hu/sport/2023/02/22/liver ... es-taktika
Elég hosszú telex értékelés ha valakit érdekel képekkel meg minden.
Nem tudom hogy velem van baj vagy mi, de teljesen összefüggéstelenül fogalmaz a csávó, ilyen zavaros mondatokat és eszmefuttatásokat rég láttam.

Zolee003
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2017. január 30., hétfő 21:51
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Ronaldinho, Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Zolee003 » 2023. február 23., csütörtök 8:50

Faust írta:
ANDS írta:
Ebben igazad van. Nem is értem, kit érdekel. (A Mallorca és a Villareal ellen elhullajtott 6 pontért kár, akármi is volt az xG.)

Vini első gólja, nem tűnik -a fotelből - nehéz lövésnek. Gondolom, a pályán annyira nem egyszerű :mrgreen:

Viszont ez a tegnapi jó meccs volt, sajnos csak a 2. félidőtől tudtam nézni.

Nekem úgy tűnt, jól játszik a csapat, szórakoztató meccs volt. Amit nem tudok megítélni, hogy Elche színvonalon játszott a pool a 30. perctől, vagy a Madrid volt ennyire jó?
Azért ez a Pool kikapott a Brendfordtól és a Brightontól is.
Osszevethetetlen szerintem, alapbol a Pool nem egy bunkerezo, minden meccsen 0-0-ert jatszo, a focit minden szintjen gyilkolo gyoker kiscsapat, masreszt nagyon nyiltan jatszottak 2-3 utan, mentek az egyenlitesert a sajat kozonseguk elott, aztan beleszaladtak a kesbe. Nagyon szet vannak amugy zuhanva, tobb, az elmult evekben erosen tulszopott, emberfeletti melot vegzo, de amugy kozepszar jatekosuk (pl az isteni fandajk) boven maga alatt teljesit. Meg hat na, mindenki kihagyja valamiert az egyenletbol hogy a sracaink tobbsege tobb BL-t nyert az elmult evtizedben, mint bajnoksagot a Liverpool az elmult 40 evben kb. Ez hatalmas tapasztalati plusz, mentalisan irgalmatlan erosek vagyunk, csak ezt a bajnoksagban keptelenek kamatoztatni.
Az elmúlt 40 évben 6 bajnokságot nyertek, tehát egyenlöre ez nem igaz.

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3581
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2023. február 22., szerda 22:22

Faust írta:
ANDS írta:
Ebben igazad van. Nem is értem, kit érdekel. (A Mallorca és a Villareal ellen elhullajtott 6 pontért kár, akármi is volt az xG.)

Vini első gólja, nem tűnik -a fotelből - nehéz lövésnek. Gondolom, a pályán annyira nem egyszerű :mrgreen:

Viszont ez a tegnapi jó meccs volt, sajnos csak a 2. félidőtől tudtam nézni.

Nekem úgy tűnt, jól játszik a csapat, szórakoztató meccs volt. Amit nem tudok megítélni, hogy Elche színvonalon játszott a pool a 30. perctől, vagy a Madrid volt ennyire jó?
Azért ez a Pool kikapott a Brendfordtól és a Brightontól is.
Osszevethetetlen szerintem, alapbol a Pool nem egy bunkerezo, minden meccsen 0-0-ert jatszo, a focit minden szintjen gyilkolo gyoker kiscsapat, masreszt nagyon nyiltan jatszottak 2-3 utan, mentek az egyenlitesert a sajat kozonseguk elott, aztan beleszaladtak a kesbe. Nagyon szet vannak amugy zuhanva, tobb, az elmult evekben erosen tulszopott, emberfeletti melot vegzo, de amugy kozepszar jatekosuk (pl az isteni fandajk) boven maga alatt teljesit. Meg hat na, mindenki kihagyja valamiert az egyenletbol hogy a sracaink tobbsege tobb BL-t nyert az elmult evtizedben, mint bajnoksagot a Liverpool az elmult 40 evben kb. Ez hatalmas tapasztalati plusz, mentalisan irgalmatlan erosek vagyunk, csak ezt a bajnoksagban keptelenek kamatoztatni.
Igen :mrgreen: :mrgreen:

A bajnokságban nem szokták így padlóra ütni a csapatot (hanem ált. bunker van). Volt az első 20 perc, meg a maradék 70, egy hamvaiból feltámadt csapattal. Nem lenne szép elvenni, hogy ezt a pool adta oda, mert egy ekkora fordításhoz kellett a 11 másik, aki nem tojta tele a pelenkát.
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8357
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. február 22., szerda 21:36

ANDS írta:
raul 4 ever írta: …..

Számomra csak egy érdekesség, hogy az adott lövésből mennyire nehéz/szokás gólt lőni.
Ezt, mint a Bibliát magunk elé tartani és megmagyarázni a fodballt, nem lehet vele.
Ebben igazad van. Nem is értem, kit érdekel. (A Mallorca és a Villareal ellen elhullajtott 6 pontért kár, akármi is volt az xG.)

Vini első gólja, nem tűnik -a fotelből - nehéz lövésnek. Gondolom, a pályán annyira nem egyszerű :mrgreen:

Viszont ez a tegnapi jó meccs volt, sajnos csak a 2. félidőtől tudtam nézni.

Nekem úgy tűnt, jól játszik a csapat, szórakoztató meccs volt. Amit nem tudok megítélni, hogy Elche színvonalon játszott a pool a 30. perctől, vagy a Madrid volt ennyire jó?
Azért ez a Pool kikapott a Brendfordtól és a Brightontól is.
Osszevethetetlen szerintem, alapbol a Pool nem egy bunkerezo, minden meccsen 0-0-ert jatszo, a focit minden szintjen gyilkolo gyoker kiscsapat, masreszt nagyon nyiltan jatszottak 2-3 utan, mentek az egyenlitesert a sajat kozonseguk elott, aztan beleszaladtak a kesbe. Nagyon szet vannak amugy zuhanva, tobb, az elmult evekben erosen tulszopott, emberfeletti melot vegzo, de amugy kozepszar jatekosuk (pl az isteni fandajk) boven maga alatt teljesit. Meg hat na, mindenki kihagyja valamiert az egyenletbol hogy a sracaink tobbsege tobb BL-t nyert az elmult evtizedben, mint bajnoksagot a Liverpool az elmult 40 evben kb. Ez hatalmas tapasztalati plusz, mentalisan irgalmatlan erosek vagyunk, csak ezt a bajnoksagban keptelenek kamatoztatni.

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8480
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. február 22., szerda 21:33

Realista24 írta:
Aha :lol: A Burgos vagy hogy hivjak.
A hülye sapkájában védett mindig az Atleticoban :lol:
Ő volt a kapus, mikor R9 meghúzta a váratlan a 10. másodpercben :lol:
Az a Simeone fej 1:31-nél, ő se értette, most mi is történt :lol:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62895
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 22., szerda 21:28

dzsi91 írta:
Realista24 írta:

Azt irta a segedje, a nagy melak, hogy ismeri 13 eve es hogy nem fog elmenni az Atmatol.
Az aki úgynézki mint a puzsér? :D
Aha :lol: A Burgos vagy hogy hivjak.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11245
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2023. február 22., szerda 21:26

Realista24 írta:
dzsi91 írta:

Most akkor ő nyáron lelép? Utoljára csak elkéne búcsúztatni szépen őt is mint kloppot
Azt irta a segedje, a nagy melak, hogy ismeri 13 eve es hogy nem fog elmenni az Atmatol.
Az aki úgynézki mint a puzsér? :D
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62895
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 22., szerda 21:06

dzsi91 írta:
hehetheoriginal írta:

ON:
Kivi vagyok ezek utan hogy rontjuk el simeone vagy a magunk szombatjat
Most akkor ő nyáron lelép? Utoljára csak elkéne búcsúztatni szépen őt is mint kloppot
Azt irta a segedje, a nagy melak, hogy ismeri 13 eve es hogy nem fog elmenni az Atmatol.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11245
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2023. február 22., szerda 20:11

hehetheoriginal írta:

ON:
Kivi vagyok ezek utan hogy rontjuk el simeone vagy a magunk szombatjat
Most akkor ő nyáron lelép? Utoljára csak elkéne búcsúztatni szépen őt is mint kloppot
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11474
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 22., szerda 18:55

Realista24 írta:Na, maradjunk a topic temajanal. Köszi.
:kalapos:
Ezek a neomagyar kifejezesek bazmeg, hogy felulrugja, alulrugja, vagy korabban a "felvette" az oltast..
hogy mi?
Mi a fasz bajod van?
Micsinaltal?
Tornem el kezet labat aki ezeket eloszor kimondta es elterjesztette, nekem pl ez a problemam, ha mar a szekelyfoldon szuletetteknek meg hogy leromanozzak oket...

Igy hetvege kozeledtevel gyulolok mindenkit, ne hari :kalapos:
Steve hol vagy mikor szuksegem lenne egy félmeleg nyáladzós mindenki szeressen mindenkit monologra? :mrgreen:

ON:
Kivi vagyok ezek utan hogy rontjuk el simeone vagy a magunk szombatjat
thereisonly1ronaldo

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3581
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2023. február 22., szerda 18:54

Én is.. ha már bepötyögtem.. :D
Amióta van ez az adat is, nehézségi együthatóként kezelem és boldog ember vagyok. Hex. rakta be a statot, ott volt, hogy az a távoli dugó, ami a merevítőn csattant 0,02-t ér. Ez nálam annyi, h ha onnan 100szor lőnek kapura, abból 2 gól lesz valószínűleg --> onnan tehét NEHÉZ, a 11-esé meg 1.00, tehát az könnyú.

Számomra csak egy érdekesség, hogy az adott lövésből mennyire nehéz/szokás gólt lőni.
Ezt, mint a Bibliát magunk elé tartani és megmagyarázni a fodballt, nem lehet vele.
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9209
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. február 22., szerda 18:53

hehetheoriginal írta:
Ez nem végeredménykalkulátor, soha nem is akart az lenni. Az természetes, hogy a végeredmény nem tükrözi sokszor ezt a számot, a lövés és helyzetek gólra váltása minden embernél hullámzó. Például Vinicius, szezonra vetítve az xg-jének megfelelő gólt rúg, tegnap meg alig több mint nullára rúgott kettő gólt.
akkor ismet csak azt tudom mondani, hogy ez az egesz semmire se jo, csak arra, hogy kitoltsek valami himihumival a musoridot meg telefossak vele a netet.
mi ertelme akkor? minek nyalazni ezt a sok adatot, amikor megnezel meccseket egymas utan es adatok, statok nelkul is levonod a kovetkeztetest.
A musorido eddig is ki volt toltve csak epp labdabirtoklassal meg lovesek szamaval. De nem is a tv nezo vagy a studioban ulok a celkozonseg, hanem maguk a futball klub. Ahol tizmilliokert igazolnak jatekosokat, ott a klub felberel egy ceget, x parameter alapjan kivalasztanak 10 jatekost, abbol 5-ot kiszornak, a maradekra meg rakuldik hehet es az eyetestet.

Csak hogy peldat is hozzak, ott van mondjuk Paco Alcacer. 18/19-es dortmundi szezonjaban 1200 perc alatt 18 golt lott, sokszor csak cserekent jatszott. Maris mondhatna egy klubtulaj, hogy ugyan elozo evekben nem hozott ilyen szamokat, de mennyit fejlodott a Dortmundban. Ha megnezi, hogy mindezt 10-es xg-re lotte, azonnal latja, hogy ez csak egy kimagaslo ev volt, se elotte nem voltak ilyen szamai es a jovoben se nagyon lesznek.

Vegig lehet nezni az elmult evtized top csatarainak szamait. A legtobbnel talalunk 1-2 kimagaslo evet, ahol akar 8-10 gollal is felul lottek az xg-t, de a legtobb szezonjukban 20-30 lott gol mellett 2-3 volt a kulonbseg, vagy epp megegyezett.
Realista24 írta: Na, maradjunk a topic temajanal. Köszi.
Ha mar leirtam, elkuldom :mrgreen: Hogy ne legyen teljesen off, jo meccs volt. :kalapos:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62895
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 22., szerda 18:20

Na, maradjunk a topic temajanal. Köszi.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2076
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2023. február 22., szerda 18:19

Nem azt mondtam, hogy csak az a jó csatár, aki ezt felülrúgja, és arányokról sem beszéltem, de azt jól meg mutatja, hogy ki milyen befejező. Igen, így a legpontosabb. Pl. nálunk Gabriel Jesus rohadt jó a mezőnyben, de az xG-t durván alul rúgja, és ez jellemző rá egész karrierje során. Egyébként azt mondják, aki egy 0-án tudja tartani ezt, az már jó befejezőnek minősül. Na de aki éveken keresztül felül rúgja, azt nem kell magyarázni. Amúgy ja, azt szokták mondani, hogy az a jó csatár, aki sokszor kerül helyzetbe. Végülis van benne igazság, de nem teljesen tudok vele egyet érteni. Darwin Nunez pl. sosem lesz igazán jó csatár, ameddig nem fordul nála át ez, és nem lesz hatékony a kapu előtt. Azt mondják át fog, meglátjuk. Én nem lepődnék azon sem, meg ha megmaradna egy Timo Werner féle ügyeletes balfasznak, de erre van kisebb esély.

Nálam a magas xG-vel elbukott meccsek az edzőt igazolják, és azt, hogy nem voltak hatékonyak a játékosok, ha viszont alacsony xG-vel húz be egy csapat egy meccset, az inkább a játékosokat dicséri, mintsem az edző hozzáadott értékét.

golrick
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2023. február 6., hétfő 12:29

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: golrick » 2023. február 22., szerda 17:57

alexoxladjackoxi írta: nem minőséget, hanem túlteljesítést jelent.
Így van, de tedd hozzá, hogy a túlrúgás egyéni szinten mutatja a játékos minőségét is.
Nem egészen, 10-20 százalékos még normális túllövés, de felette már inkább hosszabb távon fenntarthatatlan túlteljesítés van.

Például CR 2015 óta egy-két góllal rúgta alul vagy felül a várható góljait szezononként.
A jatekosminőséget inkabb a helyzetbe kerülés és hozhatóság kepességei adják.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2023. február 22., szerda 17:56

alexoxladjackoxi írta:
golrick írta:
Igen, ez az átlagból van modellezve.

Nincs különbség 2,7 és 2,7 között attól függően, hogy melyik csapat hozza össze.
Az xg nagyobb mértékű vagy hosszabb távú túlrúgása ugyanis nem minőséget, hanem túlteljesítést jelent.
Így van, de tedd hozzá, hogy a túlrúgás egyéni szinten mutatja a játékos minőségét is.
Ez így önmagában nem igaz, a helyzetkihasználási képességét mutatja inkább. Azt nem mutatja meg mennyire jól kerül helyzetbe pl.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5363
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2023. február 22., szerda 17:54

hogy az ilyen tesibol felmentett kretenek megelnek belole, sot, mintha konyvesboltban lattam volna valami iromanyukat is, hogy igy nezd a meccset...
szakácskönyvet is bárki kihány magából. kit érdekel miket írnak meg. ha nincs rá kereslet úgy sem veszik
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2076
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2023. február 22., szerda 17:39

golrick írta:
Süti írta: De 100ból 100at Benzema lő? Vagy 100at Pista a megye 3ból? Vagy ez ilyen nagy átlag? Mert akkor egy Frankfurt 2,7es xG pl. messze nem ér annyit, mint egy madridi 2,7es xG...
Igen, ez az átlagból van modellezve.

Nincs különbség 2,7 és 2,7 között attól függően, hogy melyik csapat hozza össze.
Az xg nagyobb mértékű vagy hosszabb távú túlrúgása ugyanis nem minőséget, hanem túlteljesítést jelent.
Így van, de tedd hozzá, hogy a túlrúgás egyéni szinten mutatja a játékos minőségét is.

golrick
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2023. február 6., hétfő 12:29

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: golrick » 2023. február 22., szerda 17:14

Süti írta: De 100ból 100at Benzema lő? Vagy 100at Pista a megye 3ból? Vagy ez ilyen nagy átlag? Mert akkor egy Frankfurt 2,7es xG pl. messze nem ér annyit, mint egy madridi 2,7es xG...
Igen, ez az átlagból van modellezve.

Nincs különbség 2,7 és 2,7 között attól függően, hogy melyik csapat hozza össze.
Az xg nagyobb mértékű vagy hosszabb távú túlrúgása ugyanis nem minőséget, hanem túlteljesítést jelent.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 336 regisztrált és 0 vendég