Értékeld a legutóbbi meccset

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Nálad ki lenne az első számú tizenegyes rúgó?

A szavazás 2024. február 26., hétfő 16:59-kor befejeződött.

Bellingham
73
71%
Carvajal
1
1%
Kroos
19
18%
Rodrygo
2
2%
Valverde
4
4%
Vinicius
4
4%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 103

Fenoo
Hozzászólások: 1230
Csatlakozott: 2019. február 17., vasárnap 14:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Fenoo » 2021. május 5., szerda 23:48

KAG írta: Mivel nincs cash, én mindenképp visszahoznám 1-1 évre Ödegaard-ot és Ceballost is.
Blancoval kiegészülve, jól lehetne rotálni a kezdőt.

Ja igen, kezdő. Kroos és Modric fizikai korlátait már láthatóan nem bírja el a csapat egyszerre.
Én elkezdeném őket vagy-vagy játszani. Mivel a leginkább fizikális és gyors kp-s Valverde a csapatban, emiatt őt tenném be az egyik géniusz helyett.

Jövőre nálam egy Kroos/Modric/Ceballos - Casemiro/Blanco - Valverde/Ödegaard/Ceballos

Kp lenne

ZZ-nél egy olyan szintű rotáció aminél mindenki folyamatosan felváltva kapja a perceket az nem hiszem, hogy meg fog valósulni. Ha valamilyen csoda folytán mégis rotálna a mester, ott van a másik dolog, hogy sok játékos folyamatosan kezdő akar lenni, főleg az általad említett két ember. Ödegaard biztos nem fog minden második meccsen padozni, vagy fix kezdőként számolnak vele vagy lelép. Ceballos se hiszem, hogy sokáig elviselné, ő is inkább már nyáron lépne minthogy padozzon főleg ha ZZ marad az edző.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9614
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: KAG » 2021. május 5., szerda 23:48

Hakimi baromi jó lenne. Anno akkor az eladását sem értettem, így utólag már picit világosabb.
Amit nem értek továbbra sem, hha ennyire kellett a pénz, akkor
A; Miért ennyire olcsón adtuk? (piac egyik legfelkapottabb védője volt akkor)
B; miért 500 részletre?


Na mind1, visszatérve a mondadómra. Baromira nem látom, hogy a jelenlegi helyzetben miként fogunk kiadni Hakimiért 50-60 millió eurót.
ZIDANE

Avatar
madridronie
Hozzászólások: 2032
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 11:52
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo & Sergio Ramos, Benzema, Modric, Kroos, Marcelo (Ronaldo, Figo, R. Carlos, Beckham, Zidane, Guti, Kaká, Xabi Alonso & Totti)
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: madridronie » 2021. május 5., szerda 23:44

Abszolút megérdemelt a Chelsea továbbjutása, megkérdőjelezhetetlenül jobbak voltak. Ahogy 2 éve az Ajax fiataljai, most a londoni ifjak és Kanté futották szét a brigádot, de kegyetlen tempó különbséggel, plusz úgy nyomták el az embereinket, ahogy nem szégyellték. Ha esetleg valaki átcselezte magát egy emberen, 2-t kapott mellé; esély sem volt betörni a 16-oson belülre, persze ehhez a felállás, a lassú, körülményes labdajáratásunk és a rengeteg pontatlan átadás, na meg az agyvérzést okozó balfasz beadásaink is hozzátettek.

Egy bajnoki arany azért gyönyörű lezárása lenne ennek a kemény idénynek és egy jelképes lezárása is lehetne végleg az aranygenerációnknak! Elengedhetetlen a frissítés és az új impulzusok, na meg a valós tehetség, Real Madrid szintű erősítés; elég volt a csetlő-botló bohócokból és léhűtőkből, sikerre éhes elitfocistákra van ismét szükségünk! Hala Madrid!
Mivel nincs cash, én mindenképp visszahoznám 1-1 évre Ödegaard-ot
A norvégot és elvileg Achraf-ot is kéri vissza a kopasz.
bekk: Hakimi&Davies
támadó: Mbappé

Ronaldo ◄ The number one influence ► ★★★★★

Ronaldo Fenomeno vs Cristiano Ronaldo ● The Battle For The Name ● Best Skills

Courtois-Hakimi,E.M.,Alaba,Davies-A.T.,E.C.,J.B.-ViniJr.,Mbappé,Rodrygo

RealMadrid

"Cristiano es un extraordinario Comandante"

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11245
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2021. május 5., szerda 23:43

flori írta:
Angol csapatok most más szint.
Ja, de azért nagyon más ez a "más szint", mint amikor a Real-Barca uralta a focát. Megérdemelte a Chelsea, de ha ránézek a keretükre, nem mozog a bohóc. Jó kis munkás csapat, akiket kiválóan megszervezett Tuchel, de a mostani kezdő nagy része még lábjegyzet sem lesz a nagykönyvben.
Míg a barca és a Real de a 13as bayern is kirobbantak a mezőnyből addig ezeknek megkellett várni amíg mindenki kiöregszik csődbe megy vagy szarrá nyeri magát,sőt még a világ vége is kellett hozzá.

Azért jó hogy a párizs még ígyse jut szóhoz,remélem a city sem.Chelsea meg olyan amilyen de ők legalább az uttörő olajcsapat voltak :D nem koppintások.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
flori
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: flori » 2021. május 5., szerda 23:39

Angol csapatok most más szint.
Ja, de azért nagyon más ez a "más szint", mint amikor a Real-Barca uralta a focát. Megérdemelte a Chelsea, de ha ránézek a keretükre, nem mozog a bohóc. Jó kis munkás csapat, akiket kiválóan megszervezett Tuchel, de a mostani kezdő nagy része még lábjegyzet sem lesz a nagykönyvben.
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9614
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: KAG » 2021. május 5., szerda 23:39

Mivel nincs cash, én mindenképp visszahoznám 1-1 évre Ödegaard-ot és Ceballost is.
Blancoval kiegészülve, jól lehetne rotálni a kezdőt.

Ja igen, kezdő. Kroos és Modric fizikai korlátait már láthatóan nem bírja el a csapat egyszerre.
Én elkezdeném őket vagy-vagy játszani. Mivel a leginkább fizikális és gyors kp-s Valverde a csapatban, emiatt őt tenném be az egyik géniusz helyett.

Jövőre nálam egy Kroos/Modric/Ceballos - Casemiro/Blanco - Valverde/Ödegaard/Ceballos

Kp lenne
ZIDANE

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11245
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2021. május 5., szerda 23:37

Szerintem meg elkéne engedni bappét,rámenni halandra és meg még egy támadóra. :D

De tényleg, bappe árán veszünk 2 embert. Nem Céronaldo a tag, nem ér ennyit,nem ő a kiválasztott.23 éves és ugyanott tart mint 19 évesen.

Vagy ha ennyire nincs pénz akkor hozzuk haza Cr-t és spóroljunk még 1-2 évet addig ő az alapdolgokat lehozza nekünk :D
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6660
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2021. május 5., szerda 23:36

flori írta:
A nyáron meg bankot kellene robbantani,de a főnök szerint nincs cash.
Szerintem Mbappét kicasheli az öreg, utána már foltozgatás. Benzemának sincs helyettese, a többi támadó meg egy normálisat nem tesz ki. A középpálya elfogyott, Ödegaard valszeg lefőtt ZZnél, Blancoban lehet remény, de nem klasszis alapanyag. Konkrétan nincs olyan középpályásunk akire lehetne a jövőt építeni. Az oké, hogy pénz sincs, de kit hozol? Nem is tudnék mondani jó alternatívát. A védelem meg lesz bontva, Varane el, Alaba be. Jobbhátvéd továbbra sincs, a baloson pedig legjobb esetben lesz egy Gutierezz Mendy mögött.
Azert, ha eladasok nelkul egy Mbappe+Alaba duoval indul a csapatepites, az mar jo!
:goat:

Avatar
flori
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: flori » 2021. május 5., szerda 23:33

A nyáron meg bankot kellene robbantani,de a főnök szerint nincs cash.
Szerintem Mbappét kicasheli az öreg, utána már foltozgatás. Benzemának sincs helyettese, a többi támadó meg egy normálisat nem tesz ki. A középpálya elfogyott, Ödegaard valszeg lefőtt ZZnél, Blancoban lehet remény, de nem klasszis alapanyag. Konkrétan nincs olyan középpályásunk akire lehetne a jövőt építeni. Az oké, hogy pénz sincs, de kit hozol? Nem is tudnék mondani jó alternatívát. A védelem meg lesz bontva, Varane el, Alaba be. Jobbhátvéd továbbra sincs, a baloson pedig legjobb esetben lesz egy Gutierezz Mendy mögött.
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Sierra » 2021. május 5., szerda 23:30

Ja amúgy kapja be a feka kapus, mit fogott Benzema lövésénél. Mennyivel másabb lehetett volna. :'( Mindegy, döntőben amúgy is megszoptatott volna a City. Angol csapatok most más szint.

p.csabi1
Hozzászólások: 2231
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2021. május 5., szerda 23:27

Először is le a kalappal a csapat előtt.
Ezzel a kerettel ez jó eredmény.
A Chelsea jobb volt nekünk meg világsztárokkal kellene elkezdeni a csapatot újjáépíteni.
Sajnos így ebben a formában Modricék már nem elég jók.Rengeteg a játék perc meg is látszott ezen a két meccsen.A kp. rossz volt.Emellé még jött,hogy Zidane elbaszarintotta a taktikát főleg a mait.
De le a kalappal a csapat előtt.
Így lehet menni a bajnokságért mert az szerintem még lehet.

A nyáron meg bankot kellene robbantani,de a főnök szerint nincs cash.Itt jön majd az amit itt egy páran leírtunk.Jönnek majd a sejkek meg az olajosok aztán megint megvesznek mindenkit és a régi klubbok szakadnak majd le még jobban.

Valamit csinálni kell a nyáron mert mélyíteni kell a keretet.
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2021. május 5., szerda 23:26

petiamadridista írta: Nem feltétlen jobb csapat ez a Chelsea úgy nagy általánosságban de ezen a két meccsen tény, hogy jobbak voltak.
Amikor kiverték az Atmát azt írtam hogy ők nyerik a BLt.
Persze le lettem hülyézve.

Nézzük kicsit reálisan. De most tényleg, pesszimistáskodás nélkül is.

A mi kedvenc csapatunk tavaly júliusban még a bajnoki címért harcolt, augusztusban még BL meccset játszott, októberben már bőven kezdett a buli. Liga, BL stb.
30x éves játékosokkal vagyunk tele, meg egy rakás kisgyerekkel.
VEGIG harcban voltunk/vagyunk minden címért.
Az igazolások a covid miatt elmaradtak.
Szemben a Chelsea. Tavaly nyáron, a covid közepén elvertek több száz milliót igazolásokra (ez nem arab,.hanem orosz olajpénz,.ugyancsak közelkeleti vérből.. khm.) tavaly ilyenkor azt sem tudták merre vannak arccal előre. Ilye 5-t?? 6ot?? Kaptak a Bayerntől, ősszel valami 10. helyen tanyáztak a ligában. Jött Tuchel és összerázta őket. Persze addigra egy jó futás elég a BL helyhez,.de a bajnoki cím már novemberben elszállt. Innen kb fél évet kell kurva jól focizniuk, sok száz milliós játékosok, és egy jó edző és simán meglehet a BL. Ezért is írtam, hogy ők fogják megnyerni. Tuchel összerakta őket és most nyomják ami a csövön kifér, előtte meg szinte középcsapat voltak. Pihentek nem voltak folyamatosan terhelés alatt. Nem.volt olyan eredmény kényszer.
Ellenünk kb pont úgy játszottak ahogy mi toltuk mondjuk 14ben a München ellen. Minden területet levédve, ellentámadásokra építve. Szerintem ez is egyfajta busz. Csak nem a kapuba tolod be.

Az h nyáron a semmiből is tudtak frissíteni,.hogy kb fél év focit kellett tolniuk 1 helyett az nagyon nagy előny.
A City kb NFL csapatokat megszégyenítő keretmélységéről meg ne is beszéljünk.

Az ESL pont ezeket a kurva nagy előnyöket tüntette volna el, amik ilyenkor jönnek össze.
A Poolnak nem.volt 40 fős kerete. Folyamatos eredménykénszer, máris más volt a lányka fekvése pár hete.
Erről pofázott volna Perez, de a csicskák meg se hallgatták.

Na mindegy.
Nem vagyok csalódott. Ez van. Szép ez a legjobb 4 is. Ettől sokkal jobb Realok estek már ki a 4 között. Úgyse volt nagy BL hangulata ennek,.így nézők nélkül bazze.
Ha a liga meglesz az bőven tőkéletes.
Látod, tudsz te jókat is írni. :D +1 :)

petiamadridista
Hozzászólások: 5274
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2021. május 5., szerda 23:23

Nem feltétlen jobb csapat ez a Chelsea úgy nagy általánosságban de ezen a két meccsen tény, hogy jobbak voltak.
Amikor kiverték az Atmát azt írtam hogy ők nyerik a BLt.
Persze le lettem hülyézve.

Nézzük kicsit reálisan. De most tényleg, pesszimistáskodás nélkül is.

A mi kedvenc csapatunk tavaly júliusban még a bajnoki címért harcolt, augusztusban még BL meccset játszott, októberben már bőven kezdett a buli. Liga, BL stb.
30x éves játékosokkal vagyunk tele, meg egy rakás kisgyerekkel.
VEGIG harcban voltunk/vagyunk minden címért.
Az igazolások a covid miatt elmaradtak.
Szemben a Chelsea. Tavaly nyáron, a covid közepén elvertek több száz milliót igazolásokra (ez nem arab,.hanem orosz olajpénz,.ugyancsak közelkeleti vérből.. khm.) tavaly ilyenkor azt sem tudták merre vannak arccal előre. Ilye 5-t?? 6ot?? Kaptak a Bayerntől, ősszel valami 10. helyen tanyáztak a ligában. Jött Tuchel és összerázta őket. Persze addigra egy jó futás elég a BL helyhez,.de a bajnoki cím már novemberben elszállt. Innen kb fél évet kell kurva jól focizniuk, sok száz milliós játékosok, és egy jó edző és simán meglehet a BL. Ezért is írtam, hogy ők fogják megnyerni. Tuchel összerakta őket és most nyomják ami a csövön kifér, előtte meg szinte középcsapat voltak. Pihentek nem voltak folyamatosan terhelés alatt. Nem.volt olyan eredmény kényszer.
Ellenünk kb pont úgy játszottak ahogy mi toltuk mondjuk 14ben a München ellen. Minden területet levédve, ellentámadásokra építve. Szerintem ez is egyfajta busz. Csak nem a kapuba tolod be.

Az h nyáron a semmiből is tudtak frissíteni,.hogy kb fél év focit kellett tolniuk 1 helyett az nagyon nagy előny.
A City kb NFL csapatokat megszégyenítő keretmélységéről meg ne is beszéljünk.

Az ESL pont ezeket a kurva nagy előnyöket tüntette volna el, amik ilyenkor jönnek össze.
A Poolnak nem.volt 40 fős kerete. Folyamatos eredménykénszer, máris más volt a lányka fekvése pár hete.
Erről pofázott volna Perez, de a csicskák meg se hallgatták.

Na mindegy.
Nem vagyok csalódott. Ez van. Szép ez a legjobb 4 is. Ettől sokkal jobb Realok estek már ki a 4 között. Úgyse volt nagy BL hangulata ennek,.így nézők nélkül bazze.
Ha a liga meglesz az bőven tőkéletes.

illgner
Hozzászólások: 2539
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: illgner » 2021. május 5., szerda 23:19

numberone1 írta:
En meg nem ajultam el toluk, qrva jo tamadas epiteseket, labdajaratasokat nem lattam toluk. Egy kis kenyszeritozest is az elsofelidoben Kante kituno jatekanak koszonhetoen. Viszont rengeteg teruletet engettunk at nekik, nagyon megkonnyitettuk nekik, jobban, mint egy PL-s kozepcsapat. De nincs ezzel gond, mert eronletunk egy PL-s kozepcsapatet nem kozeliti meg.
Én abból indultam ki, hogy mit vett át, és hova juttatta el a csapatát pár hónap alatt. Jócskán lemaradtak a top4-től, most jó eséllyel behozza őket a 4. helyre, ott vannak a FA-kupa és a BL döntőjében, ezt a teljesítményt azért nem nagyon kell magyarázni.

Avatar
Realfan9
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2016. április 25., hétfő 17:03
Kedvenc játékosaid: Modric, Ramos, R9, CR, ZZ
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: London

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Realfan9 » 2021. május 5., szerda 23:17

Whiteheart írta: ZZ nem rontotta el, ebből a keretből NEM lehetett jobbat most... Fogadjuk el és felejtsük el.

Kiábrándító volt, kell egy új korszak
Mondjuk ha nem letolt gatyával megyünk ki a meccsre ezzel a felállással. Nem biztos hogy nem kaptunk volna ki, de ezt ZZ elmeccselte, nincs mit szépíteni.

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: lestat » 2021. május 5., szerda 23:14

KAG írta: Z.Z. sztem csúnyán elbaszta ezt a párbajt.
Egyértelműen nem működött az oda, majd a visszavágón sem a három védős rendszer.
Sajnos, szokás szerint későn nyúlt bele. Ha a félidőben cserél, lehet másként alakul a helyzet és a végeredmény.

Összességében kijelenthető, hogy a jobb csapat jutott megérdemelten tovább. Más ligában játszott a CFC, mint mi, pár tíz percet leszámítva mindkettő mérkőzésen.
Igazából haragudni sem tudok a srácokra (minimálisan Z.Z.-ra, hogy Ramost egy ekkora kihagyás után azonnal a kezdőbe dobja. Továbbá, hogy nem reagálta le meccs közben a dolgokat)

Ha őszinték vagyunk egymással, a szezon elején mindenki aláírt volna egy BL elődöntőt.
Pláne annak tudatában, hogy ZZ még önmagához képest se használta a padot idén. Mint kiderült, lettek volna ott azért használható emberek (Gutierrez, Blanco, Ödegaard, többek közt)
Bajnokságban oda kell tenni magunkat, maradék 4 meccset behúzni. Ott azért más szintű csapatok jönnek, nem fogják ennyire erőből faszrahúzni a CKM-et, lesz idejük/terük jobban kibontakozni.

Ami számomra egyértleművé vált, hogy ebben a formációban a CKM már kevés.
Egyszerűen már nincs tempó,dinamika bennük. A nyomásra pontatlanok lesznek.
Sajnos itt az ideje megbontani őket (is). Hazai porondon vszleg évekig még jók lehetünk velük és, ha épp nincs egy világbaszó barca vagy atma, akkor akár a kupa is leeshet, de BL legmagasabb polcára ez már kevés.
Pool elleni visszavágón is érződött, hogy csak nyomoztuk a labdát. Ott, ha jól rémlik Case ment elképesztőt. Odavágón meg Klopp szerencsére nem jött rá, hogy mennyire el kell nyomni őket, ha akar ellenünk bármit is.

Sajnos megittuk annak a levét, hogy az elmúlt 5-8 évben csak csavartuk ki a keretet.
Az elmenő "töltelék" játékosokat nem pótoltuk, egyre kevésbé tudtuk tehermentesíteni az idösődő ergo kevésbé terhelhető játékosokat. Továbbá, akik érkeztek is rendre beégtek.
TBO az utolsó érkező, akire jó szívvel rá lehet mondani, hogy tényleg beton és megérte az utolsó fillérig.
Mendy esetében én nem vagyok benne biztos, hogy egy Reguval ne lennénk kb uott, és inkább fordítottuk volna a pénzt bele egy normális támadóba. Miliato az elmúlt pár meccsen mutatott valami bíztatót, de most megint borzalmas volt
A csoda brazil támadó trióról meg ne is beszéljünk.

Edenből meg az életbe nem lesz már focista. Nyáron el kell engedni, háthat ad valaki ért 10-20 milliót, meg átvállalja azt a rakat pénzt, amit kér ezért a fosért, amit a szánkba rak.
+1

Nincs mit hozzafuzni.
:agree:
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Professore
Hozzászólások: 2002
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Professore » 2021. május 5., szerda 23:14

Whiteheart írta: ZZ nem rontotta el, ebből a keretből NEM lehetett jobbat most... Fogadjuk el és felejtsük el.

Kiábrándító volt, kell egy új korszak
Persze. Kicsit se vagy elfogult. Szerintem meg csilunyan benézett sok dolgot ezen a meccsen. Ez benne van, okozott sok örömöt már de ami szar az szar ne tegyünk úgy mintha arany volna.

Avatar
Whiteheart
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2018. november 4., vasárnap 1:37
Kedvenc játékosaid: Benzema, CR, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kanizsa

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Whiteheart » 2021. május 5., szerda 23:13

ZZ nem rontotta el, ebből a keretből NEM lehetett jobbat most... Fogadjuk el és felejtsük el.

Kiábrándító volt, kell egy új korszak
...

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Sierra » 2021. május 5., szerda 23:12

Ez az egész szezon több összetevős bukta.

Talán a legnagyobb probléma, hogy elöl rengeteg fék van. Hazard, Asensio, Vinicius, szóra sem érdemes egyik sem, nagyobb kárt okoztak ebben a szezonban, mint hasznot. Ennyi emberhátránnyal rendesen hendikeppel megyünk minden meccsért. Ez volt talán a legnagyobb probléma. Amikor a védekező középpályásunk a második legtöbb gólt szerző játékosunk, ott minden kitisztul, ami a minőséget illeti. Sajnálom Benzemát, hogy az arany éveiben ilyen nyomorék senkikkel kell elöl szenvednie.

A másik probléma a keret menedzselése, játékosok elengedése. Ebben sajnos egyértelműen ZZ a hibás, így kifacsarni ezt a kezdőt nem lehet, tényleg csoda, hogy eljutottak az elődöntőig, meg hogy a bajnokságért még megyünk. Normál esetben egyébként semmi baj nem lenne, ha pl Kroos vagy Kázmér ennyit játszana, minden top csapatban sokat játszanak a kulcsjátékosok. Az a probléma, hogy az erőnléti edző egy szar, 28-30 évesen simán kéne bírniuk ezt a tempót. Modric kivétel, de ő nem ember. Az is probléma, hogy nincsenek megnyert meccsek amikor le lehet hozni a kulcsjátékosokat, mert minden meccs egy szenvedés. Az meg hogy hány játékosunk van kölcsönbe, akik helyett szinte senki nem jött, az szintén baj. Nincs kit behozni.

A harmadik probléma pedig a sok sérülés, bár az a második pontban lévő dolgokra vezethető vissza valszeg.

Szép menetelés volt nem mondom, ezzel a kerettel tényleg kisebb csoda, na meg ennyi sérüléssel. A fenti koloncokon kívül én sem tudok haragudni ezekre az arcokra, annyi szép pillanatot okoztak. De sajnos a keret nagy részének lefőtt valóban. Carvajal, Ramos, Marcelo, Modric, már nem tudják hozni azt a szintet amit pár éve. De lassan Varane-t is ide lehet sorolni. Curtis, Benzema, Kroos meg Casemiro akik hozzák a szintet szinte egész évben. Meg így a szezon végén Militao-Nacho páros. Alapos reform kéne ide, főleg a támadó szekcióban, legalább 2 új minőségi arc kéne a kezdőbe, meg 1 minőségi arc a padra. De pénz elvileg nincs, így baromi nehéz lesz. Azon se csodálkoznék, ha a kopasz felállna nyáron.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9614
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: KAG » 2021. május 5., szerda 23:11

Z.Z. sztem csúnyán elbaszta ezt a párbajt.
Egyértelműen nem működött az oda, majd a visszavágón sem a három védős rendszer.
Sajnos, szokás szerint későn nyúlt bele. Ha a félidőben cserél, lehet másként alakul a helyzet és a végeredmény.

Összességében kijelenthető, hogy a jobb csapat jutott megérdemelten tovább. Más ligában játszott a CFC, mint mi, pár tíz percet leszámítva mindkettő mérkőzésen.
Igazából haragudni sem tudok a srácokra (minimálisan Z.Z.-ra, hogy Ramost egy ekkora kihagyás után azonnal a kezdőbe dobja. Továbbá, hogy nem reagálta le meccs közben a dolgokat)

Ha őszinték vagyunk egymással, a szezon elején mindenki aláírt volna egy BL elődöntőt.
Pláne annak tudatában, hogy ZZ még önmagához képest se használta a padot idén. Mint kiderült, lettek volna ott azért használható emberek (Gutierrez, Blanco, Ödegaard, többek közt)
Bajnokságban oda kell tenni magunkat, maradék 4 meccset behúzni. Ott azért más szintű csapatok jönnek, nem fogják ennyire erőből faszrahúzni a CKM-et, lesz idejük/terük jobban kibontakozni.

Ami számomra egyértleművé vált, hogy ebben a formációban a CKM már kevés.
Egyszerűen már nincs tempó,dinamika bennük. A nyomásra pontatlanok lesznek.
Sajnos itt az ideje megbontani őket (is). Hazai porondon vszleg évekig még jók lehetünk velük és, ha épp nincs egy világbaszó barca vagy atma, akkor akár a kupa is leeshet, de BL legmagasabb polcára ez már kevés.
Pool elleni visszavágón is érződött, hogy csak nyomoztuk a labdát. Ott, ha jól rémlik Case ment elképesztőt. Odavágón meg Klopp szerencsére nem jött rá, hogy mennyire el kell nyomni őket, ha akar ellenünk bármit is.

Sajnos megittuk annak a levét, hogy az elmúlt 5-8 évben csak csavartuk ki a keretet.
Az elmenő "töltelék" játékosokat nem pótoltuk, egyre kevésbé tudtuk tehermentesíteni az idösődő ergo kevésbé terhelhető játékosokat. Továbbá, akik érkeztek is rendre beégtek.
TBO az utolsó érkező, akire jó szívvel rá lehet mondani, hogy tényleg beton és megérte az utolsó fillérig.
Mendy esetében én nem vagyok benne biztos, hogy egy Reguval ne lennénk kb uott, és inkább fordítottuk volna a pénzt bele egy normális támadóba. Miliato az elmúlt pár meccsen mutatott valami bíztatót, de most megint borzalmas volt
A csoda brazil támadó trióról meg ne is beszéljünk.

Edenből meg az életbe nem lesz már focista. Nyáron el kell engedni, háthat ad valaki ért 10-20 milliót, meg átvállalja azt a rakat pénzt, amit kér ezért a fosért, amit a szánkba rak.
ZIDANE


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 349 regisztrált és 0 vendég