Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
davi10
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2020. december 14., hétfő 21:06

Már a művésznevétől szekunder szégyenem támadt, de igyekszem ezt félretenni, holnap szerintem neki is tudok ugrani. Amúgy nem is hallottam még a csávóról, kíváncsi leszek.

Ezektől a magyarosított angol nevektől meg falra mászok, van még a Ricsárdgír, az is nevetséges.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2020. december 14., hétfő 21:05

ferni írta: Dzsúdló - Fotofóbia
Elöljáróban csak ennyit :kalapos:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8480
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: ferni » 2020. december 14., hétfő 20:28

Sokat gondolkoztam mit hozzak.
Viszont ami alapján kerestem, hogy mint album mi tudna a legjobban működni, mi van zeneileg egybe, mi olyan, ami nem egy órás, hogy a végére lelankadjon a figyelem és nem is akartam olyan igazi magyar rap albumot hozni, próbáltam valami mást hozni.

Írnék egy kicsit, hogy mik kerültek terítékre nálam. Magyar rap albumban a Day - Atlantisz volt rám a legnagyobb hatással, jókor jött ki, rengeteget segített rajtam és egy olyan korszakomat éltem, ahol azok a dolgok, amik benne voltak még sokat jelentettek, mai szemmel 7 évvel később érettebb fejjel nem ad már annyit, de sokat jelentett az az album számomra, de nem akartam egy 19 trackes albumot nektek, így letettem róla.

Gondolkoztam külföldi rapperen, itt aki egyértelmű lett volna az Joyner Lucas, elképesztő szinten tolja az emberünk és az albumai is erősek egyben is, nem csak az 1-1 számai, csak ajánlani tudom.

Rap-témát félretéve két jelöltem maradt, az egyik ByeAlex, lehet róla rosszat mondani, de a mai magyar zeneiparban nagyon egyedi és nagyon minőségi munkákat ad ki sokszor a kezéből, mikor komolyabb témákat feszeget. A kedvesem óta követem és elképesztő honnan hova fejlődött és menyire sikerült megtalálni saját magát és a saját stílusát. Nagyon szeretem a zenéjét, nagyon jó előadó szerintem és több elismerést érdemelne, mert sokan csak legyintenek, hogy ByeAlex és letudják ennyivel. Csak ajánlani tudom, a most megjelent új albumán is van jó pár nagyon erős track.


Viszont az én ajánlásom egy idén számomra nem olyan rég felfedezet előadó lett, még pedig

Dzsúdló - Fotofóbia című albuma

Volt egy kb 20 perces LIveSessionje, amit feltöltött és rengetegszer végighallgattam, aztán mikor jött a Zeneklub nem tudtam mit ajánlhatnék és gondoltam meghallgatom az albumot, amikről szerepeltek a számok ezen a fentebb említett LiveSession-ben és a legnagyobb megdöbbenésemre azt tapasztaltam, hogy friss, újonc előadóként egy olyan első albumot tett össze az emberünk, hogy nem hittem el, 30 percig tudta tartani a színvonalat és nem tudok róla olyan számot mondani, ami kilógna a sorból, minden számnak meg van a helye az albumom és egy kerek egészet alkotott számomra.
Nem is tudom, milyen stílusba lehetne besorolni Dzsúdló-t, elég egyedi new wave cumó és aki be tudja fogadni ezt a fajta zenét, annak szerintem tetszeni fog.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2833
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. december 14., hétfő 20:01

Buena Vista Social Club - Buena Vista Social Club

Első 1-2 számot még élveztem, de aztán nagyon ellaposodott. Nem volt rossz, háttérzenének tökéletes. Hangulatos, néha a breaking bad ugrott be hallgatás közben :D
A számok nagyon hasonlítanak egymásra, így olyan mintha 1 nagy track lenne az egész.
De amúgy kellemes kis muzsika, bár nem szoktam ilyesmit hallgatni. Jó ajánlás volt.
6/10
Kép

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1674
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Caraway » 2020. december 14., hétfő 18:55

El Sie7e írta: Süti, soadroli, Marci77, és Caraway vannak elmaradva a Buena-val
az első kettő kör teljes
sztem jöhet a következő, a 4 elmaradás nem olyan vészes eddig :D
Tolem is johet a kovi, holnapra tudom hozni a buenat!

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. december 14., hétfő 18:30

Süti, soadroli, Marci77, és Caraway vannak elmaradva a Buena-val
az első kettő kör teljes
sztem jöhet a következő, a 4 elmaradás nem olyan vészes eddig :D
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3933
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2020. december 14., hétfő 18:29

Buena Vista Social Club - Buena Vista Social Club

8/10

imádom a zenéjüket. megnéztem pár elő felvételt is, nagyon értenek a muzsikához. szerintem nagyon minőségi amit csináltak az öregek. sajnálom, hogy ők lassan kihalnak


nekem alapból a kubai kultúra és a kubai zene nagy kedvenc. ez az album pedig jó kis bevezető a karibi világba.

a végére kicsit elfáradt az album és veszített a kezdeti lendületből. de attól függetlenül nálam sokszor pörgött már akár vezetés közben, akár háttérzeneként a munka mellett.

ha valaki kedvet kapott hozzá, ajánlom megnézni a hasonló című dokufilmet. B-)
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8480
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: ferni » 2020. december 14., hétfő 18:04

Buena Vista Social Club - Buena Vista Social Club

Az elején jó volt, meg volt az újdonság hatása, aztán a hossza miatt a végére kezdett leülni.
Zeneileg kimagasló album, magas szinten űzik ezt, de engem nem tudott elvinni, de igazából ezeket mind leírták előttem.

Fasza volt, tényleg egy háttérzenének bárhol elmenne órákig, köszi az ajánlást.
6/10



Valaki összeírná ki mivel hiányzik?
Make Them Suffer van mindenkinél?
Ha gyűlik még pár értékelés hajnalban hozom az újat, de jól lenne látni mi a helyzet.

Filmklub is elcsúszott pont most ahogy láttam.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2020. december 14., hétfő 16:32

Buena Vista Social Club - Buena Vista Social Club


Én is úgy voltam vele, hogy pár szám igazán jó volt, tetszett. A többi, viszont mintha egyetlen hosszú szám lett volna.

Sokat nem tudok írni róla, inkább tetszett, mint sem.

6/10
"And my heart will leave you never."

Avatar
davi10
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2020. december 14., hétfő 15:03

Ha jól látom ferni-n a sor.
Legyen/lesz ma ajánlás, vagy 1 hét pihi? Felőlem mehet tovább rendesen, azokat kérdezem, akik még nem hozták az értékelést.

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. december 14., hétfő 14:58

Buena Vista Social Club - Buena Vista Social Club

Szeretem ezt a stilust. Laza zene, amit nyugodt allapotban baromi kellemes hallgatni. Amikor setalsz a tengerparton, egy etteremben ulsz vagy csak fozol es felszolal, az valami igazan megnyugtato es kikapcsolo.

A feelinget ez az ajanlas is adja, bar be kell vallanom, ismertem mar oket korabbrol. Nem tul melyen, de jottek mar szembe.

A problemam, hogy ahogy indul, ugy is fejezodik be. Van jatek a hangszerekkel, de az osszes dalban hasonlo elmenyt kapunk. Egy ido utan igy unalmassa valik es konnyu azon kapni magunkat, hogy mar nem is figyelunk oda. Szerintem maga a stilus baromi izgalmas, de sokkal konnyebb a flowban maradni, ha valtozatos dalok kovetik egymast. Sajnos ez itt nem teljesul. 6/10

Koszi az ajanlast, mindig szivesen hallgatok hasonlokat! Most ki ajanl? Remelem nem az, aki kerdezi, mert akkor csak este tudok hozni valamit. :D

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3129
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. december 14., hétfő 12:18

Sziasztok, én csak kibicelek ha lehet, mert sajnos nincs mostanábam annyi idöm, hogy leüljek és egy egy albumot csak arra koncentrálva többször is végighallgassak - talán majd ha beindul újra az utazás. Addig is érdeklödve nézem (és hallgatom :mrgreen: ) az ajánlásokat - legfökébb mint háttérzene olyan feladatoknál melóban ahol nem kell nagyon koncentrálni.

Buena Vista Social Club - Buena Vista Social Club

Összességében bejött, az elején még elég gyakran felkaptam a fejem egy-egy részre, aztán a vége felé nekem is beleszürkült, tényleg háttérzenévé degradálódott, annak viszont hibáltan.

Pontot nem adok, mert nem lenne fair azáltal, hogy nem tudtam odakoncentrálni. Lehet fözés közben adok neki egy második esélyt.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
fiore
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 22:33
Kedvenc játékosaid: isco
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: fiore » 2020. december 14., hétfő 9:21

Buena Vista Social Club - Buena Vista Social Club - 6/10

Nekem a hallgatás során olyan érzésem volt, mintha az egész album egy véget nem érő szám lenne. :D
Valóban át tud adni sokat ebből a latin hangulatból, a a hangzása is nagyon kellemes. Nekem önállóan annyira nem hallgatható, viszont háttérzenének egy étterembe, egy filmbe vagy akár élőzenében egy szabadtéri rendezvényen tökéletes.

Nekem az érzés amiről beszéltetek - hogy többszöri hallgatásra nem jön ki a változatosság - már az elsőnél is is előjött. Ahogy pörögtek a számok, számomra egyre inkább elvesztette az album (és maga a stílus) a különleges érzetét és kicsit már "érdektelenné" vált.

Nem nyúlnék hozzá minden hangulatomban, viszont van olyan szituáció, amikor nagyon jól tudnak jönni ezek a kellemes zenék, örülök, hogy megismerhettem őket. :)
.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. december 14., hétfő 8:45

Én ma hozom mindenképp, csak rövid volt ez a hétvége. :(
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2833
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. december 14., hétfő 8:18

Kicsit belustultunk úgy látom, de én ma még írok Social Clubról.
Kép

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8480
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: ferni » 2020. december 14., hétfő 2:31

Itt mi történt srácok? Nagyon megállt a dolog.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2020. december 13., vasárnap 19:23

Buena Vista Social Club - Buena Vista Social Club

Nagyon örülök az ajánlásnak, szeretem az ilyen stílusú latin zenét de ez az album eddig kimaradt, úgyhogy nagy pacsi érte. :agree: Valóban kifejezetten jó hangulata van az egész albumnak, tényleg eszembe jut róla a tengerpart, egy jó étterem és fasza kis italok kísérőként, táncoslányok, tökéletesen átjön a hangulat. Tippre sokan láttátok a Chef című filmet, annak is beugrott pár jelenete ahogy hallgattam, például amikor ott a kubai helyen kajálnak, meg a végén amikor van a lagzi és zenél az öreg zenekara. A számok közül talán a Candela és az El Carretero jöttek be a legjobban, olyat meg nem is tudok mondani hirtelen ami ne tetszett volna. Viszont, hogy én is picit kötekedjek:
davi10 írta: Többszöri hallgatásra a "Wáó-faktor" már nem volt meg, ha az első hallgatás után egyből pontoztam volna, valószínűleg magasabb lenne a pontszám.
Ezt a mondatod muszáj vagyok lopni, teljesen így gondolom én is. Elsőre lehet rádobtam volna egy nyolcast, nagyon jól elkapott egyből az album, viszont egy idő után hiányoltam kicsit, hogy felpörögjön, legyenek kicsit gyorsabbak és ritmusosabbak a számok. Így sokadik hallgatásra, a végére kicsit elengedett és inkább háttérzene jellege lett nekem, de persze ez is csak szőrszálhasogatás, ha a terasz valami fasza kis tengerre nézne és nyár lenne ez se lenne gond :kalapos:

Összesítve nálam ez most 7/10, ha lement a teljes kör lehet még felfelé javítok rajta, de tényleg köszi az ajánlást, nagyon élveztem és én is elmentettem későbbre is! :)
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
davi10
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2020. december 11., péntek 18:23

Buena Vista Social Club - Buena Vista Social Club

Kicsit féltem tőle, nem vagyok nagy fanja a latinosabb zenéknek, amikor bulikban megszólal a Despacito és társai legszívesebben eret vágnék. Tudom, hogy erős párhuzamot vonni a 2 között (ezért bocsánatot is kérek :D ) , mert ez sokkal de sokkal jobb volt.
A pontszámon majd látszik, hogy összességében tetszett az album, de azért ilyenkor muszáj egy kicsit kötözködni. :D
Kicsit hosszú a játékidő és nem annyira változatos (nekem legalábbis) a zene. Ez a kettő így együtt igazán negatívum, ha csak az egyik lenne, egy rossz szavam nem lenne szerintem.
Hangszerileg kb. végig király, az ének nekem hol bejött, hol nem, de többségében inkább igen. Erre ha példát kéne mondanom, akkor az ?Y Tú Qué Has Hecho?, ahol a gitár (főleg az "intro") nagyon bejövős, az ének már annyira nem.

Leginkább tetszett: De Camino a La Vereda, El Carretero, Candela, az El Cuatro de Tula kicsit túl lett tolva szerintem a 7 perccel
Kirívóan rossz számot nem tudnék mondani, de talán a Dos Gardenias tetszett a legkevésbé.

Többszöri hallgatásra a "Wáó-faktor" már nem volt meg, ha az első hallgatás után egyből pontoztam volna, valószínűleg magasabb lenne a pontszám.

7/10

Remek ajánlás, magamtól szerintem soha nem találtam volna meg, így viszont lementettem későbbre is!

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2020. december 10., csütörtök 2:27

Make them Suffer - How to survive a funeral


Bírom a rockot, és a metált, ha egy műfajt kell megnevezni, akkor ez. Sokszor a keményebb vonal is bejön, de ez a hörgős cucc valahogy nem.

Talán egyik utolsó szám tetszett valamennyire. A női vokál is fölösleges volt szerintem.

Inkább kínzás volt mint jó zenei élmény.

3/10
"And my heart will leave you never."

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. december 8., kedd 9:48

Jo muzsika, en is szeretem. De hat ki nem? :D
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 201 regisztrált és 0 vendég