OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62894
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. december 5., szombat 23:26

Hát nálam pontosan az jelenti az alját mikor tekergetéssel, és szilikonozással cukormázazzák azt ami közben lehet hogy lerúgott fos.
Igen, látom már, hogy csak saját tapasztalat, ami nem gond, csak akkor ne használj ilyen kifejezéseket, mint most is, hogy lerúgott fos, mert amiről beszélünk, az nem minősül annak.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2015. december 5., szombat 23:23

Realista24 írta: Ha neked az alját jelenti egy kocsinál, hogy visszatekernek egy órát, gyári állapotúra takarítanak, akkor meghajolok tudásod előtt.

De írhatnám úgy is, hogy a keleti ember paraméterek szerint vesz autót, kilométeróra, tisztaság és logó. Aki ért hozzá az meg tudatosan.
Hát nálam pontosan az jelenti az alját mikor tekergetéssel, és szilikonozással cukormázazzák azt ami közben lehet hogy lerúgott fos. A tudásom előtt nem kell meghajolni, csak véleményt írtam, _saját_ tapasztalatok alapján. Nekem nincs kismillió nepper cimbim, és sehol nem írtam hogy márpedignekemvanigazam. A második felével egyetértek, bár nekem ez pont üti az első felét.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4278
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2015. december 5., szombat 23:21

Okés,rápróbálgatok párra, hátha.

1,9es TDI igen.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2015. december 5., szombat 23:19

Hat beirod a keresobe, hogy vw passat, kivalasztod a csoportokat. Onnan lehet csemegezni. Nem art tobb helyre is belepni, mert nem biztos, hogy mindegyik oldalon meg van hirdetve egy-egy cucc.

Ajanlani nem igazan tudok, mert nekem golf van, en olyan csoportokba leptem be.

Dizel amugy?
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4278
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2015. december 5., szombat 23:14

___Samy___ írta:Facebook csoportokban nezegetted mar? Ott mindig bontanak, talan ott talalsz.

En is ott szoktam keresgetni, nekem is vw van. Bar annyira sok mindenre nem volt meg szuksegem.

köszi a tippet!
hátha találok, remélem:)
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2015. december 5., szombat 23:11

Facebook csoportokban nezegetted mar? Ott mindig bontanak, talan ott talalsz.

En is ott szoktam keresgetni, nekem is vw van. Bar annyira sok mindenre nem volt meg szuksegem.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4278
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2015. december 5., szombat 23:05

na ha már kocsik, nem tudtok jó VW bontót,ahol lehet venni jó állapotú tetőkárpitot?
'98as Passatba kéne...kicsit leharcolt már az öreg, így a millió km-hez érve...persze motorja stabil,sose volt semmi baja, akkor kapok szívrohamot ha a fogyasztása felkúszik 5,5 felé.... :mrgreen:

Csak esztétikai javításokat végzek most, kifúvók,kormány, váltószoknya,kapaszkodókat cserélgettem le.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62894
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. december 5., szombat 22:59

Süti írta:Ezt a kinti megokosítást nem is kérdőjelezem meg, bár nem tudok róla. Viszont megokosítani azt kell, amivel probléma van. Ami ugye a kínálat alja. Ami jön be. Amit írtam. :)
Ha neked az alját jelenti egy kocsinál, hogy visszatekernek egy órát, gyári állapotúra takarítanak, akkor meghajolok tudásod előtt.

De írhatnám úgy is, hogy a keleti ember paraméterek szerint vesz autót, kilométeróra, tisztaság és logó. Aki ért hozzá az meg tudatosan.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2015. december 5., szombat 22:55

Ezt a kinti megokosítást nem is kérdőjelezem meg, bár nem tudok róla. Viszont megokosítani azt kell, amivel probléma van. Ami ugye a kínálat alja. Ami jön be. Amit írtam. :)
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62894
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. december 5., szombat 22:32

Süti írta:A BMW-t mint legnépszerűbb behozott autótípust azért hoztam fel, mert tükrözi az autóimport helyzetét, és jellegét. Nézd meg a legnagyobb példányszámban behozott típusokat, te is látni fogod.
Ezzel nem lehet vitatkozni, ezért is van az, hogy ezeket a típusokat (is) már kint "megokosítják".

Egyébként a statisztikákba nem csak azok az autók kerülnek be, amiket nepper hoz be, hanem amiket a magánember behoz, magának vesz meg kint és honosítja.

Kedvencem a kint vettem a céges bmw-t, csak autópályán használták, négy-öt éves és 100ezer alatt van benne. Vagy a négy éves, második autó volt és ezért van benne 30ezer :lol:
Legtöbb esetnél kereskedőnél vagy kereskedésnél voltak gondok, nem eredeti adásvételi, rejtett hibák előjöttek pár nap múlva, lopott autót adtak el, meg hasonló finomságok.
Nincs is jobb mint, amikor megveszed a kocsit, papírozás megvan, pénzt is leraktál érte, pár nap múlva mehetsz, mert addig honosítják, aztán amikor mész azt az infót kapod, hogy érdeklődj a navnál, mert áfázott a kereskedő. Se pénz, se kocsi.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2015. december 5., szombat 22:31

Utóbbi időben én is beleástam magamat a használtautó piacba (sikerült is egy olyan autót kifognom, amivel megszívtam mint a szar :-( :vivo: ), az biztos, hogy legtöbbször ott basszák át az embert, ahol tudják. Itthon legalábbis, külföldön nem tudom hogy megy ez.
Legtöbb esetnél kereskedőnél vagy kereskedésnél voltak gondok, nem eredeti adásvételi, rejtett hibák előjöttek pár nap múlva, lopott autót adtak el, meg hasonló finomságok.
Nagyon megfontoltan kell autót választani, pláne ha millió fölötti értékről beszélünk.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2015. december 5., szombat 22:26

A BMW-t mint legnépszerűbb behozott autótípust azért hoztam fel, mert tükrözi az autóimport helyzetét, és jellegét. Nézd meg a legnagyobb példányszámban behozott típusokat, te is látni fogod.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62894
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. december 5., szombat 21:23

Közhely, nem közhely, ez így van. Ha nem így lenne, nem élnének meg. A magyar nem fog kifizetni másfélszer annyit egy jobb állapotúért, ha papíron ugyanazt a típust olcsóbban is megkapja. Nézz csak szét az elmúlt 2 év slágere, az alulmotorizált E46-os 3-as BMW-k, olyan állapotban hogy kifordul az ember gyomra, de az emberek viszik, mert akkor vagy valaki, ha propelleresbe ülsz. Nem akarom tovább fejtegetni, számomra ez tény kategória. :)
Te bmw-ről beszélsz én meg használt autó piacról. De mindegy, nem ismétlem magam.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
defender3
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2015. november 9., hétfő 18:01
Kedvenc játékosaid: Puyol
Kedvenc csapatod: Barca

Re: OFF

HozzászólásSzerző: defender3 » 2015. december 5., szombat 20:15

Lista a behozott autókról. Az az elszomorító, hogy sokan a szomszédnak vesznek autót. Vagyis inkább vesznek egy régebbi BMW-t Audit mint egy fiatalabb Skodát, Kiát vagy hasonlót.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2015. december 5., szombat 19:47

Realista24 írta:
Amit külföldről a nepperek behoznak, az a kínálat alja
Közhely.
Közhely, nem közhely, ez így van. Ha nem így lenne, nem élnének meg. A magyar nem fog kifizetni másfélszer annyit egy jobb állapotúért, ha papíron ugyanazt a típust olcsóbban is megkapja. Nézz csak szét az elmúlt 2 év slágere, az alulmotorizált E46-os 3-as BMW-k, olyan állapotban hogy kifordul az ember gyomra, de az emberek viszik, mert akkor vagy valaki, ha propelleresbe ülsz. Nem akarom tovább fejtegetni, számomra ez tény kategória. :)
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro » 2015. december 5., szombat 19:33

___Samy___ írta: Az, hogy úgy akarsz osztrák kocsit, hogy te magad is kint élsz, az teljesen más dolog, mint ahogy te is írtad. De amit onnan hoztak be ide, és azt adják el itt, arról még jót nem hallottam. Ismerősnél volt olyan Audi nagy szervizen, hogy konkrétan az egész eleje el volt rohadva. Gyakorlatilag egy csavart sem kellett kicsavarni a kasztniból a vezérléscseréhez. Pedig ránézésre patika.

Egyébként én sem azt mondtam, hogy a külföldiek a jók, az itthoniak meg szarok. De a nagy átlagot nézve sok a különbség a külföldiek javára.
Jaja,ez igaz.
Nekem itt azt mondták hogy töröktől ne vegyek,illetve meg kell beszélni az eladóval h ÖAMTC-hez vigyük el az autót és ennyi.. :) Így a biztos.
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2015. december 5., szombat 18:32

Vesz valaki itthon autót?
Én vettem vagy 2-3 hónapja. Igaz használt, meg olasz, de itthon vettem :mrgreen:
miro írta:
___Samy___ írta:Amit tanácsolni, tudok, hogy külföldi kocsit szerezz. Most, hogy te mész ki érte, vagy hozatod, vagy kereskedésben olyat veszel, teljesen mindegy, de külföldi legyen. Minőségibb, és nincs annyira lestrapálva a nagy átlagot nézve. Odakint jobb utakon, autópályán használják őket többnyire. És ugye nem mindegy, hogy azt a 150 ezret autópályán tették bele, vagy városban cikázva.

Viszont az osztrák kocsikat kerüld el a lehető legmesszebb, iszonyat mód rohadnak.
Ausztriában élek! :)
Szóval itt akarok venni mindenképp.
Az hogy rohadnak..A só miatt,viszont itt évente kell műszakit csináltatni,ha csak nem fiatal az autód még. ( azt hiszem 10 fölött már csak éveset kapsz) De a műszakin nem megy át az autó ha rozsdás.
Szóval baromira figyelnek erre.Egyik csapattársamnak most nem ment át a Passatja,mert az ablaktörlő gumija be volt keményedve...Ki kellett cserélni és így engedték át.
Itt a műszakit nagyon szigorúan veszik.
Az, hogy úgy akarsz osztrák kocsit, hogy te magad is kint élsz, az teljesen más dolog, mint ahogy te is írtad. De amit onnan hoztak be ide, és azt adják el itt, arról még jót nem hallottam. Ismerősnél volt olyan Audi nagy szervizen, hogy konkrétan az egész eleje el volt rohadva. Gyakorlatilag egy csavart sem kellett kicsavarni a kasztniból a vezérléscseréhez. Pedig ránézésre patika.

Egyébként én sem azt mondtam, hogy a külföldiek a jók, az itthoniak meg szarok. De a nagy átlagot nézve sok a különbség a külföldiek javára.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62894
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. december 5., szombat 16:07

Ha kint veszed német embertől, német állampolgártól akinek van 2-3-4 autója, és egyiket eladja. Majd pont ő baszakodik a visszatekeréssel.

Nem mondtam hogy csak Bp létezik. Pont lejjebb írtam hogy nem hülye aki itthon vesz. Ne kötekdj mán! :mrgreen: :D
Kipihentem magam, szóval újra sziporkázok :lol:
Amúgy csak pusztán nem szeretem ezeket a dolgokat, hogy kint minden autó patent, itthon mind szar. tudom te nem ezt írtad, de sokan, a többség ebben a hitben van.

Azt már nem is mondom, hogy itthon, hogy megy a márkaszervizeknél az, ha lekérdezed egy-egy autó adatait :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

csabi87
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2013. május 9., csütörtök 9:40

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csabi87 » 2015. december 5., szombat 16:04

Én is itthol vettem autót tavaly novemberben miután lezáródott a baleset után az ügyem.
Ugyanis egy román rommá törte az előzőt.
Azt is itthol vettem.
A mostani is fasza meg az előző is fasza kis gép volt.
Csak jól meg kell nézni mindent meg ésszel kell nézelődni.
Ez a videó tökéletesen bemutatja, hogy a FIFA mennyire tisztel engem, a klubomat és az országomat. Sok minden érthetővé vált.

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2015. december 5., szombat 16:04

Realista24 írta:
Én is inkább kint vennék mint egy bpi autót ami még szét van hajtva a kátyús szar utakon.
Magyarország nem csak Pestből áll...

De nézzünk egy példát. Veszel egy három-négy éves Müncheni autót, van benne mondjuk 30-50ezer, amit a jó magyar "szakember" jó esetben 100ról csapatott vissza. Autópályát csak hétvégén látott, amúgy városban faragták, az utolsó szerviz meg csak hírből ismeri, mert pont eladták előtte.
Ha kint veszed német embertől, német állampolgártól akinek van 2-3-4 autója, és egyiket eladja. Majd pont ő baszakodik a visszatekeréssel.

Nem mondtam hogy csak Bp létezik. Pont lejjebb írtam hogy nem hülye aki itthon vesz. Ne kötekdj mán! :mrgreen: :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 222 regisztrált és 0 vendég