Politika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elmész az április hatodikai tüntetésre?

A szavazás 2024. április 6., szombat 7:38-kor befejeződött.

Igen
25
26%
Nem
55
57%
Talán
16
17%
 
Szavazatok száma: 96

zsuninnyo
Hozzászólások: 1282
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Politika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. április 1., péntek 14:42

Caraway írta: Ez nagyon helytelen gondolkozas. Figyelj, a fideszesek fele nem is tud ezekrol az ugyekrol. Nem erdekli oket a politika (tudom, az hataroz meg mindent korulottunk, de ezt az egyszeru embert akkor sem fogja erdekelni), nem ismeri a politikusokat, nem kivancsiak a dolgokra. Azt latjak, hogy megujult a szinhaz, es ezt a polgi csinalta. Nem fog utanajarni, hogy miert kerult egy felujitas 1 milliardba, egyszeruen csak elvezni fogja a szolgaltatast. Ezeket az embereket sem tudom hibaztatni. Igen, ennyivel “szegenyebbek” tudasilag, de attol meg lehetnek jo emberek.
Az en faterom fideszes, en meg ellenzeki, es kozben kozosen csinaljuk a kis csaladi cegunket. Nincs a kormanybol elonyunk, total piaci alapon mukodunk, a rengeteg iparuzesi adot meg fizetjuk a semmire peldaul, mikrovallalkozaskent pedig a tamogatasokra semmi eselyunk meg. Megis ezzel a kormannyal szimpatizal, mivel gyurcsanyek idejen kb tonkretettek, most meg jobban el mint valaha. Attol fuggetlenul meg okos es jo ember, hogy mas partot priotizal. :)
A tudatlansag nem mentseg, es nem is feloldozas.

db97
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2017. február 8., szerda 21:19

Re: Politika

HozzászólásSzerző: db97 » 2022. április 1., péntek 14:40

zsuninnyo írta:

En vallalom, hogy az aki fideszesnek mondja magat, az egy valasztott fogyatekossagot vall be szerintem.
Na, az ilyen vélemények egyszerűen felháborítóak és hányingerkeltőek. Büszke lehetsz magadra, gratulálok. De igazán csak magadat minősíted ezzel, nem a Fideszes beállítottságú embereket, nyugi. :)

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Politika

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2022. április 1., péntek 14:40

Sierra írta:
CS0ki írta: Nekem egyértelműen azzal van bajom, aki minden fidesz szavazót ugyanolyannak vesz. Márpedig a többség így gondolkodik, ahogy látom/tapasztalom.
Azt gondolom, hogy aki a fideszre szavaz, az reprezentálja a saját erkölcsi meggyőződését. Szóval ilyen szempontból tök mindegy, hogy ki az adott illető. Aki ennek az uszító, gyűlölködő kormánynak ad egy szavazatot, annak az értékrendjét én elítélem. Ha erre gondoltál, én vállalom. Lehet akármilyen intelligens, értelmes fidesz szavazó, ha ezt a meleg meg mindenféle "más mint a többi" ellenes, másokat elhallgattató, bizonyos hasznos és fontos civil rétegeket ellehetlenítő hatalmat támogatja, az számomra visszataszító és gusztustalan.

Amikor egy FREE-SZFE-s maszk miatt terror ér egy embert, az az ország nagyon rossz irányba halad, a hatalomnak köszenhetően.

És a pofátlan szintű lopást most direkt meg sem említettem, mert az tényleg pártállástól független, minden politikus ezt csinálja. De az ellenzék legalább nem idegengyűlölő, uszító, gyűlölködő brigád, nálam már csak ezek miatt is megérdemelnének egy esélyt.
Ezt nem én írtam... Itt is megy a manipuláció, hazugság...

:mrgreen:

rikko
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: Politika

HozzászólásSzerző: rikko » 2022. április 1., péntek 14:38

Caraway írta: Amugy csak szerintem kezdenek egyre betegebb dolgokat kiirni Orban facebook oldalara?

Tegnap ez volt: a baloldal vert kinal az embereknek olaj helyett. A baloldal valasztasa a haboru valasztasa. Mi beket akarunk.

Ma meg ez: a baloldal lepaktalt ukrajnaval. Ha nyernek, megindulnak a fegyverszallitmanyok, elzarjak a gazt es tonkreteszik a gzdasagot.

Kezd tulmenni egy bizonyos hataron, hat hogy lehet ilyet mondani, hogy vert kinal, meg hogy lepaktalt ukrajnaval… europaba vagyunk baszki, es meg mindig az oroszok segget vedi.

Vannak olyan falvak, ahol az amúgy független polgármester, háborút és veszélyt vizionál. Sőt körlevelet idéz a népnek, hogy csakis a jobboldal a megoldás, mert ellenkező esetben iszonyatosan nagy gáz lesz. Bele gondolt már valaki , hogy mi jelent egy 70-90 éves embernek a háború szó !?!?
Nagyszüleim gyomorgörcsben remegnek és az isten nem érteti meg velük, hogy ha bizony az orosz vagy NATO seregei jönni akarnak azok bizony jönni fognak Márki és Orbán uralkodása esetén is.
Meg van ijesztve a nyugdíjas lakosság 90%-a.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1674
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Caraway » 2022. április 1., péntek 14:31

Ez nagyon helytelen gondolkozas. Figyelj, a fideszesek fele nem is tud ezekrol az ugyekrol. Nem erdekli oket a politika (tudom, az hataroz meg mindent korulottunk, de ezt az egyszeru embert akkor sem fogja erdekelni), nem ismeri a politikusokat, nem kivancsiak a dolgokra. Azt latjak, hogy megujult a szinhaz, es ezt a polgi csinalta. Nem fog utanajarni, hogy miert kerult egy felujitas 1 milliardba, egyszeruen csak elvezni fogja a szolgaltatast. Ezeket az embereket sem tudom hibaztatni. Igen, ennyivel “szegenyebbek” tudasilag, de attol meg lehetnek jo emberek.
Az en faterom fideszes, en meg ellenzeki, es kozben kozosen csinaljuk a kis csaladi cegunket. Nincs a kormanybol elonyunk, total piaci alapon mukodunk, a rengeteg iparuzesi adot meg fizetjuk a semmire peldaul, mikrovallalkozaskent pedig a tamogatasokra semmi eselyunk meg. Megis ezzel a kormannyal szimpatizal, mivel gyurcsanyek idejen kb tonkretettek, most meg jobban el mint valaha. Attol fuggetlenul meg okos es jo ember, hogy mas partot priotizal. :)

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8480
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. április 1., péntek 14:30

Boldog Április 1-et mindenkinek. Ne vicceljük el :mrgreen:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4278
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Politika

HozzászólásSzerző: csababarca » 2022. április 1., péntek 14:28

Ez kicsit erős azért.
Nekem legjobb barátom fideszes, kisebb viták adódnak, de mindketten úgy vagyunk vele, hogy nem ér annyit az egész, hogy rámenjen egy majd 30 éves barátság.
Meggyőzni nem tudjuk egymást, nem is akarjuk.
Nem gondolom, hogy valaki kevesebb azért mert fideszes, van még nagyon sok jó ember ismerősöm, aki valamiért az.
Az jobban zavar, ha úgy fideszes valaki, hogy csak a paneleket puffogtatja, de ugyanúgy zavar, ha valaki annyival elintézi a másik oldalon hogy O1G.
Egyiket sem tolerálom túlzottan.

Lenézni meg pláne nem nézek le senkit ilyen miatt, még ha nem is tudom feldolgozni, érteni, hogy miért támogatja még mindig valaki ezt a rendszert. Vagyis értem, mert haszonélvezője, sok esetben.
De hát ilyen a hit, nem tudod megmagyarázni, nem is kell.

Mert itt a magyar politika már hitbeli kérdés, nem ráció alapján van megítélve. Ha így lenne már karón lenne az összes magyar politikus, kb oldaltól függetlenül.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

zsuninnyo
Hozzászólások: 1282
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Politika

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. április 1., péntek 14:11

Realista24 írta:
Sierra írta:

Már bocs, de az SZJA elengedésének mi köze van ahhoz, hogy a fidesz által képviselt értékekkel egyébként nem ért egyet? Tök jó dolog, de ez úgymond alanyi jogon jár. Vagy akkor már kötelező bólogatni nekik mindenben? Attól, hogy kap ilyen kedvezményt, még lehet hogy 100 más dologban rohadtul nem ért velük egyet. Akkor adja fel az elveit, csak mert kap SZJA kedvezményt? Nyilván ha van ilyen lehetőség, én is kihasználnám, és vennék belőle vmit, ha már jár, de ezért leképmutatózni valakit elég meredek. Ugyanez igaz a csokra meg a babaváró hitelre is mondjuk.
Ahogy fentebb is írtam, csak nem olvastad: minden rossz, amit a fidesz csinál ergo az szja is az kéne, hogy legyen. Panaszkodik a magas árak miatt, de közben azonnal elveri.
En vallalom, hogy az aki fideszesnek mondja magat, az egy valasztott fogyatekossagot vall be szerintem.
En tenyleg minden fele embert egyenloen itelek meg - vallas, kor, nem, nemzetiseg, borszin mindent el tudok engedni (nem kicsit volt nehez szabolcsi gyerekkent ezt a szemleletet elsajatitani) - egy dolgot kiveve, ha vki fideszes.
Egyszeruen nem jut el az agyamig, ki az, aki egy olyan partra szavaz, istenit, tart kovetendonek, aki EZER milliardokat tuntet el MASOK megtakaritasabol, penzebol es nem tud elszamolni SEMMIVEL, aki a sajat barati korenek a gyarapodasat pofatlanul az emberek arcaba tolja es mondjak, hogy JO EZ IGY, majd meg gunyolodva, szarkazmussal valaszol minden ezt firtato kerdesre (ha egyaltalan tehetnek fel neki kerdeseket), akik csak es kizarolag a masok altal generalt gyuloletkeltest hiresztelik, akik minden nap lenyilatkozzak, hogy EN nem vagyok magyar, pl. mert nem rajuk szavazok, akik tonkrebasztak az egeszsegugyet es oktatast (a 8 honapos gyerekemet amikor mutottek, Heim Palban lattam az allapotokat, gyakorlatilag azt maximum felgyujtani lenne erdemes, egy harmadik vilagbeli korhaz majdnem), akik miatt 45 ezer ember halt meg a kurva nagy szakertelmuknek koszonhetoen, ami egy eros magyar varos lakossaga, tulajdonkeppen tolvajok es gyilkosok.
Es igen, kurvasok rosszat tettek, es en kurvara nem kerek a segitsegukbol sem, mert nelkuluk is tokeletesen megvagyok, a fostos SZJA alamizsnat eljotekonykodtam / visszaforgattam a hitelbe, a 600 ezer CSOK-ot koszonom, mocskos sokat ert, a lakas amit 55millioert vettem, 2 evvel azelott az atlagaara meg 30! volt, mielott sikerult "megsegiteni" a csaladosokat. Kozben a kibaszott sok adoert cserebe amit befizetek, konkretan nagy budos lofaszt kapok, mert minden romokban van amit az allamnak kene karbantartania,fejlesztenie, mindenre kulon kell adakozni, mert egy civil szervezet (probalna) egyben tartani a dolgokat. Es kozben en meg az inflaciot meg a forint bedonteset is leszarom, mert engem nem erint. Jaj igen havi 12 ezer forintos csaladi potlekot elfelejtettem, na az a hab a tortan, egy erosebb szaras ara.
Es aki meg havi 120-160 ezer forintbol tengodik, az ott rohadjon meg, ahol van, es ezt konkretan elmondjak es minden nap tesznek is erte, hogy igy legyen.
Szoval bocs, igen, ezek az emberek szamomra a tarsadalom legaljat kepviselik. Mindenkivel, tenyleg mindenkivel tudok beszelgetni, megtalalni a kozos temat, kiveve ha vki fideszes. Azt en abban a pillanatban hagyom ott, mert lehet mondani csodalatos "jo" dolgokat miket csinaltak, semmi sem legitimalja a masik oldalt, hogy tonkrettek sok millio ember hazajat es eletet.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2949
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2022. április 1., péntek 13:59

Realista24 írta: Azért az mókás, hogy mennyivel többnek és már-már felsőbbrendűnek gondolja magát az, aki a jelenlegi hatalom ellen szavaz. Kőkemény az a lenézés, ami megy.
Hiába ilyen magas az a ló, mégsem látnak le a vidékre. :kivagyhe: :D
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62895
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. április 1., péntek 13:53

Sierra írta:
Realista24 írta: Mindamellett óriási képmutatás is van, mert ismerősi körben is sokan ősgonosznak állítják be a fideszt, és a minden csak rossz, amit csinálnak, de aztán az szja támogatásból már kétszer berúgtak nem pancsolt piával, megvették az új iphonet, nem részletre és befizették a nyaralást.
Közben meg háborognak a magas árak miatt....de félretenni már nem fognak.
És ez csak egy példa.
Már bocs, de az SZJA elengedésének mi köze van ahhoz, hogy a fidesz által képviselt értékekkel egyébként nem ért egyet? Tök jó dolog, de ez úgymond alanyi jogon jár. Vagy akkor már kötelező bólogatni nekik mindenben? Attól, hogy kap ilyen kedvezményt, még lehet hogy 100 más dologban rohadtul nem ért velük egyet. Akkor adja fel az elveit, csak mert kap SZJA kedvezményt? Nyilván ha van ilyen lehetőség, én is kihasználnám, és vennék belőle vmit, ha már jár, de ezért leképmutatózni valakit elég meredek. Ugyanez igaz a csokra meg a babaváró hitelre is mondjuk.
Ahogy fentebb is írtam, csak nem olvastad: minden rossz, amit a fidesz csinál ergo az szja is az kéne, hogy legyen. Panaszkodik a magas árak miatt, de közben azonnal elveri.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. április 1., péntek 13:51

Realista24 írta: Mindamellett óriási képmutatás is van, mert ismerősi körben is sokan ősgonosznak állítják be a fideszt, és a minden csak rossz, amit csinálnak, de aztán az szja támogatásból már kétszer berúgtak nem pancsolt piával, megvették az új iphonet, nem részletre és befizették a nyaralást.
Közben meg háborognak a magas árak miatt....de félretenni már nem fognak.
És ez csak egy példa.
Már bocs, de az SZJA elengedésének mi köze van ahhoz, hogy a fidesz által képviselt értékekkel egyébként nem ért egyet? Tök jó dolog, de ez úgymond alanyi jogon jár. Vagy akkor már kötelező bólogatni nekik mindenben? Attól, hogy kap ilyen kedvezményt, még lehet hogy 100 más dologban rohadtul nem ért velük egyet. Akkor adja fel az elveit, csak mert kap SZJA kedvezményt? Nyilván ha van ilyen lehetőség, én is kihasználnám, és vennék belőle vmit, ha már jár, de ezért leképmutatózni valakit elég meredek. Ugyanez igaz a csokra meg a babaváró hitelre is mondjuk.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Politika

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2022. április 1., péntek 13:46

Caraway írta: Amugy csak szerintem kezdenek egyre betegebb dolgokat kiirni Orban facebook oldalara?

Tegnap ez volt: a baloldal vert kinal az embereknek olaj helyett. A baloldal valasztasa a haboru valasztasa. Mi beket akarunk.

Ma meg ez: a baloldal lepaktalt ukrajnaval. Ha nyernek, megindulnak a fegyverszallitmanyok, elzarjak a gazt es tonkreteszik a gzdasagot.

Kezd tulmenni egy bizonyos hataron, hat hogy lehet ilyet mondani, hogy vert kinal, meg hogy lepaktalt ukrajnaval… europaba vagyunk baszki, es meg mindig az oroszok segget vedi.
Szerintem innen-onnan látják hogy meleg a pite és rákapcsoltak még. Viszont a fidesznek ez sosem állt jól, mikor szépen megy a gépezet ütemterv szerint abban jók, ez a kapkodós nagyotmondás nem az erősségük. Abban MZP az ász. :mrgreen:
Nem illik.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. április 1., péntek 13:45

CS0ki írta: Nekem egyértelműen azzal van bajom, aki minden fidesz szavazót ugyanolyannak vesz. Márpedig a többség így gondolkodik, ahogy látom/tapasztalom.
Azt gondolom, hogy aki a fideszre szavaz, az reprezentálja a saját erkölcsi meggyőződését. Szóval ilyen szempontból tök mindegy, hogy ki az adott illető. Aki ennek az uszító, gyűlölködő kormánynak ad egy szavazatot, annak az értékrendjét én elítélem. Ha erre gondoltál, én vállalom. Lehet akármilyen intelligens, értelmes fidesz szavazó, ha ezt a meleg meg mindenféle "más mint a többi" ellenes, másokat elhallgattató, bizonyos hasznos és fontos civil rétegeket ellehetlenítő hatalmat támogatja, az számomra visszataszító és gusztustalan.

Amikor egy FREE-SZFE-s maszk miatt terror ér egy embert, az az ország nagyon rossz irányba halad, a hatalomnak köszenhetően.

És a pofátlan szintű lopást most direkt meg sem említettem, mert az tényleg pártállástól független, minden politikus ezt csinálja. De az ellenzék legalább nem idegengyűlölő, uszító, gyűlölködő brigád, nálam már csak ezek miatt is megérdemelnének egy esélyt.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Sierra 2022. április 1., péntek 13:48-kor.

Corleone
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, Ferencvárosi TC
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Corleone » 2022. április 1., péntek 13:38

Szűk körben mozgok, még szűkebb körben van szó politikáról. A legnagyobb inputot innen kapom és nem tetszik.
És nem azért nem tetszik, mert én jobbos vagy balos lennék, hanem a kialakult egymás ellen érzett és mutatott gesztusokért.
Értem amit írsz, de őszintén, más témákban nem ugyanez van itt, a fórumon? Ez lehet bármelyik “népszerűbb” téma: futball, film, Forma-1 - de az oldal fő profiljából adódóan a futball dominál ugye -, rengeteg alkalommal ha valaki leírt egy ellenvéleményt, ami több ember véleményével (és direkt nem trendet írok) szembement, ugyanazzal az arroganciával “körbe lett röhögve”. De mai napig a sok röhögős fejet megkapja valaki 1–1 kommentre, ahogy te is írod.. Ezek, az arra adott egyes reakciók ugyanazt a kivagyiságot/énjobbantudom/tehülyevagy stílust vetítik sokszor.

Az egónk dominál, ilyenek vagyunk - sajnos..
#happyshitting

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62895
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. április 1., péntek 13:21

Halfkey írta: Azzal hogy mit érzel nehéz vitatkozni, de ha szétnézel különböző közösségekben nem csak egy helyen, árnyaltabb a kép. Én adom azt amit CSOki ír. Pl pálinkafőző körökben is mozgok, na ott az ellenzéki van elnyomva és hülyének nézve.
Szűk körben mozgok, még szűkebb körben van szó politikáról. A legnagyobb inputot innen kapom és nem tetszik.
És nem azért nem tetszik, mert én jobbos vagy balos lennék, hanem a kialakult egymás ellen érzett és mutatott gesztusokért.

Én pláne nem fogom megmondani de még csak javasolni sem a másiknak, hogy hova szavazzon. Átéltem az MSZP-s korszakot, a válságot, beszoptam a chf-fel, egy bolond nővel ( :lol: ) most a Fidesszel élünk hosszú évek óta.
Mind a két időszakban megvoltak a nehezebb időszakok, és a jobbak is. Bárki van hatalmon, mindenkinek csinálnia kell azt, amiben jó. Ha nem megy, váltani kell.

4 évente az ország egyik felének jobb, a másiknak rosszabb. Szerintem ez sosem volt és sosem lesz másképpen.
CS0ki írta: Ja, én nem erről a fórumról beszélek, hanem altalanossagban. Az eredeti hozzaszolasban nem volt szó erről a fórumról. Itt egyoldalubb a dolog, de ugye sok a fiatal, ott meg egyértelműen több a Fidesz ellenes.
Világos.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Politika

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2022. április 1., péntek 13:17

Ja, én nem erről a fórumról beszélek, hanem altalanossagban. Az eredeti hozzaszolasban nem volt szó erről a fórumról. Itt egyoldalubb a dolog, de ugye sok a fiatal, ott meg egyértelműen több a Fidesz ellenes.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. április 1., péntek 13:15

Azzal hogy mit érzel nehéz vitatkozni, de ha szétnézel különböző közösségekben nem csak egy helyen, árnyaltabb a kép. Én adom azt amit CSOki ír. Pl pálinkafőző körökben is mozgok, na ott az ellenzéki van elnyomva és hülyének nézve.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62895
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. április 1., péntek 13:11

CS0ki írta:
Realista24 írta: Azért az mókás, hogy mennyivel többnek és már-már felsőbbrendűnek gondolja magát az, aki a jelenlegi hatalom ellen szavaz. Kőkemény az a lenézés, ami megy.
Annyi, hogy nem csak az az oldal, hanem mindkettő. :) hiába, az ember szereti azt gondolni magáról, hogy nagyon okos, átlátja a dolgokat, a sok birkaval szemben. Sőt, akkor gondolja magát igazán okosnak, ha minél többen vannak a másik oldalon, mert akkor ő, aki jól látja, még több embernél okosabb. :)
Nem tudom, nem ezt érzem. Mert itt ha bárki a fidesz mellett fel mert szólalni, még csak nem is vérpistike módjára, akkor annak jajj volt :lol:

Mindamellett óriási képmutatás is van, mert ismerősi körben is sokan ősgonosznak állítják be a fideszt, és a minden csak rossz, amit csinálnak, de aztán az szja támogatásból már kétszer berúgtak nem pancsolt piával, megvették az új iphonet, nem részletre és befizették a nyaralást.
Közben meg háborognak a magas árak miatt....de félretenni már nem fognak.
És ez csak egy példa.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Politika

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2022. április 1., péntek 13:07

Realista24 írta: Azért az mókás, hogy mennyivel többnek és már-már felsőbbrendűnek gondolja magát az, aki a jelenlegi hatalom ellen szavaz. Kőkemény az a lenézés, ami megy.
Annyi, hogy nem csak az az oldal, hanem mindkettő. :) hiába, az ember szereti azt gondolni magáról, hogy nagyon okos, átlátja a dolgokat, a sok birkaval szemben. Sőt, akkor gondolja magát igazán okosnak, ha minél többen vannak a másik oldalon, mert akkor ő, aki jól látja, még több embernél okosabb. :)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62895
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Politika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. április 1., péntek 13:01

Halfkey írta:
Caraway írta: Amugy csak szerintem kezdenek egyre betegebb dolgokat kiirni Orban facebook oldalara?

Tegnap ez volt: a baloldal vert kinal az embereknek olaj helyett. A baloldal valasztasa a haboru valasztasa. Mi beket akarunk.

Ma meg ez: a baloldal lepaktalt ukrajnaval. Ha nyernek, megindulnak a fegyverszallitmanyok, elzarjak a gazt es tonkreteszik a gzdasagot.

Kezd tulmenni egy bizonyos hataron, hat hogy lehet ilyet mondani, hogy vert kinal, meg hogy lepaktalt ukrajnaval… europaba vagyunk baszki, es meg mindig az oroszok segget vedi.
Pont ezt akartam hozni Realista megjegyzésére. Ez már nem a félreértelmezhetően mondott valamit MZP és ezt megragadjuk stratégia, ezek egyértelmű lejárató hazugságok. Én nem csodálom ha valaki ellenzéki szavazó egy ilyen megnyilvánulást látva lenézi azt aki ennek tapsol (ami nyilván nem minden Fidesz szavazó, legalábbis remélem).
Nekem egyértelműen azzal van bajom, aki minden fidesz szavazót ugyanolyannak vesz. Márpedig a többség így gondolkodik, ahogy látom/tapasztalom.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 206 regisztrált és 0 vendég