Egyéb bajnokságok

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: BBeno » 2016. december 16., péntek 12:46

lestechnologiat mocskos nehez gepekre bizni. az embereket nem lehet mindenhol erzekelokkel ellatni tehat marad a kamera. abbol meg eleg sok kell vagy eleg speci hogy mindig vonalban legyen. nem beszelve arrol hogy van ugye tetlen les is amit csak az ember tud megallapitani. ezt nem lehet gepre bizni hogy majd jelez a sporinak mint a golkamera. mindenkepp visszajatszas utan kell eldonteni hogy valoban les volt e. realtime szerintem lehetetlen.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2016. december 16., péntek 12:46

És az hogyan különbözteti meg a tétlen lest?
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62895
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. december 16., péntek 12:23

Amúgy mivel technika,amit emberek készítenek es programoknak, elromolhat meccs közben is akar.
Akkor mi van?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3160
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Babinho » 2016. december 16., péntek 12:07

A lestechnológia hogy működik? Mármint a gyakorlatban?
Én is efelé hajlok, gól- és lestechnológia. Más nem kell.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62895
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. december 16., péntek 8:46

Kerlon írta:+1 csere nekem nem kéne, max a hosszabbításban. Túl sok lehetősége lenne az edzőknek szerintem. +1 bíró meg a mostani 5höz... Bár az alap vonaliakat ki lehetne lőni. Mondjuk én a videó bírót a gólvonal technológiával együtt támogatnám nagyjából úgy, ahogy palesz leirta. Rengeteg a meccset befolyásoló bírói hiba.
+1 csere csak a hosszabbításban, nálam is, ez evidens.

A futball nem áll készen a videóbíróra, mivel elég ha kiindultok a stúdióbeszélgetésekből, amikor visszanéznek egy egyértelmű szituációt és tizedszerre sem látják azt, amit te otthon elsőre.

Ha modernizálni akarjuk a focit, akkor gólvonal technológia és lestechnológia. Mind a kettő kivitelezhető, én ennél jobban nem bonyolítanám.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6660
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2016. december 15., csütörtök 23:08

Hajlok afele, hogy nem kell videobiro. Meghozza azert, mert felek a tulmodernizalastol. Ez a foci dolog kisebb nagyobb valtoztatasokkal ezer eve ilyen, a jatekvezetoi tevedesek vegig kisertek a sportot, mindig beszedtemat szolgaltat. Ezutan is igy lesz, csak felek attol hogy megsem valik be, vagy nem hozza meg a vart hatast, vagy a legrosszabb: elrontja a jatekot. Az se jo ha egy sportot "tuldigitalizalnak".

Valahol az aranykozeputat kene megtalalni...
:goat:

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: BBeno » 2016. december 15., csütörtök 22:09

az egyértelműen nem jó ha max limit van csapatoknak. ez ne egy támadás legyen a sporik ellen a csapatoktól. ez a sporikat segítő technológia kell hogy legyen ergó ők maguk (a videóbíró emberei) elemezzék a szituációkat.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2016. december 15., csütörtök 22:05

Ezért mondom azt, hogy ennek a videó bírónak így jelenlegi formájában semmi értelme. Eleve hogyan lehet azt eldönteni normálisan, hogy melyik esetet nézik vissza, és osszesen hányszor használhatják egy meccsen.

Teszem azt mindkét csapatnak van 2-2 lehetősége használni egy meccsen. Elhasznaljak, majd jön egy kamutizi, amit már nem tudnak visszanézni, mert nincs több lehetőség. Így videobiro ide vagy oda, továbbra is egy szabálytalan dolgon megy el a meccs. Ennek így nincs értelme.

Arról nem is beszélve, hogy mennyiszer állna emiatt a játék.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27917
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2016. december 15., csütörtök 20:44

+1 csere nekem nem kéne, max a hosszabbításban. Túl sok lehetősége lenne az edzőknek szerintem. +1 bíró meg a mostani 5höz... Bár az alap vonaliakat ki lehetne lőni. Mondjuk én a videó bírót a gólvonal technológiával együtt támogatnám nagyjából úgy, ahogy palesz leirta. Rengeteg a meccset befolyásoló bírói hiba.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2016. december 15., csütörtök 19:49

Realista24 írta:Gólvonal technológia, negyedik csere, utólagos szankció, nem csak a bíróknak, hanem a színészkedő, szándékosan bírót megtévesztő játékosoknak. Én ezekben látom a megoldást.
Negyedik cserét nem tudod hogy érted, hogy csak hosszabbításban, vagy amúgy is, de én a 90 perc alatt is örülnék neki.

Amúgy egyetértek majdnem teljesen, annyi különbséggel, hogy én úgy alkalmaznám pluszba a "videóbírót", hogy a gólokat gyorsan visszanézzék, hogy les volt-e vagy sem, tizigyanús eseteket is, amikor amúgy is áll a játék, hasonlók. De nem ezzel a Kassai féle 3 perc nézelődéssel, hanem lenne +1 játékvezető a mostani csapatukban, aki nem a vonal mellett van, hanem fentről követi a meccset a kis közvetítő szobából, és ő rögtön nézné is már vissza, és mondja az infot. Ezt is csak akkor, ha ez tényleg hamar menne, nem komoly várakozásokkal. Persze ebbe is ott a hiba lehetősége, meg egyes szituknál lehet alkalmazni, másiknál nem, így lehet valaki jobban jár végül, de ez még tűrhető verzió lenne szerintem, egy minimális előrelépéssel azért.

Ezek a challenge dolgok nekem nem tetszenek, szerintem a csapatok ne állítgassák meg a meccset, a kicsik simán arra használnák csak, hogy pl kizökkentsék a másikat meccs végén, ha nagyon elkezd nyomni az ellenfél. A videóbírót használják a bírók, de ők se úgy, hogy ez egy 10 másodperces megállásnál lényegesen tovább tartson. A csapatok meg reklamáljanak csak utólag maximum, hogy szar volt a bíró, de ne állítgassák meg a meccset.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27917
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2016. december 15., csütörtök 19:13

ericco írta:
Realista24 írta:Értem. De ha van egy Chelsea-Barca meccs, akkor egy évre elegendő challenget kellene kikérned
Ja hogy most előre ki kell kérni, hogy mennyit kapj? Tényleg? Én adnék félidőnként egyet-egyet és kész.
Ez komoly?
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: ericco » 2016. december 15., csütörtök 16:40

Realista24 írta:Értem. De ha van egy Chelsea-Barca meccs, akkor egy évre elegendő challenget kellene kikérned
Ja hogy most előre ki kell kérni, hogy mennyit kapj? Tényleg? Én adnék félidőnként egyet-egyet és kész.
Merci Zizou!

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62895
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. december 15., csütörtök 15:26

ericco írta:
Realista24 írta:Ilyenek lennének videobiro mellett is.
1. Mi van ha nem veszi észre az edző?
2. Elfogyott a Sólyom szem ?
Ugyanaz, mint a teniszben, ha elfogy a challenge. Semmi. Meg kell gondolni, mikor élnek a lehetőséggel.
Értem. De ha van egy Chelsea-Barca meccs, akkor egy évre elegendő challenget kellene kikérned :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: ericco » 2016. december 15., csütörtök 15:18

Realista24 írta:Ilyenek lennének videobiro mellett is.
1. Mi van ha nem veszi észre az edző?
2. Elfogyott a Sólyom szem ?
Ugyanaz, mint a teniszben, ha elfogy a challenge. Semmi. Meg kell gondolni, mikor élnek a lehetőséggel.
Merci Zizou!

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: morientes » 2016. december 15., csütörtök 15:13

Grat a csapatnak, kar hogy nem lattam a meccset.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62895
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. december 14., szerda 20:58

Ilyenek lennének videobiro mellett is.
1. Mi van ha nem veszi észre az edző?
2. Elfogyott a Sólyom szem ?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7384
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2016. december 14., szerda 20:46

Gólvonal technológia, negyedik csere, utólagos szankció, nem csak a bíróknak, hanem a színészkedő, szándékosan bírót megtévesztő játékosoknak. Én ezekben látom a megoldást.
Utólag lehet szankcionálni a bírót de attól még nem lesz jobb bíró, és ha elüldözik őket pár rossz meccs után az új bírók is ugyanúgy hibázni fognak. Színészkedést már rég kellene utólag szankcionálni ez igaz, nem is értem hogy miért marad el ez. Viszont ez csak nagyon töredékét oldaná meg a problémáknak.
Ott van a klasszikus, tény hogy a játék képe alapján nem érdemeltünk győzelmet, de ha a harmadik percben befújják az egyértelmű kezezést onnantól teljesen más meccset látunk. Engem ezek a dolgok szabnak fel, mikor látom hogy egy fatális hiba teljesen más irányba tereli a meccset.
Love football, hate antifa.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2016. december 14., szerda 18:06

Szerintem a lényeg, hogy az a játék ami 100 év alatt kialakult, ne sérüljön, ha túl modernizáljuk, az a sport az érdeklődés és a szenvedély elvesztésével járhat. Ez fontos szempont nálam. A többi sportban ahol nincsen vita helyzet, nincsen emberi tévedési lehetőség, ahol sok a gép, az elektromos kütyü a sport nem igazán sport nálam.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62895
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. december 14., szerda 17:43

Nem fogunk egyetérteni, de nincs ezzel baj :)
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5840
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Egyéb bajnokságok

HozzászólásSzerző: kiserik » 2016. december 14., szerda 17:33

Realista24 írta:
donor írta:Én a hibrid megoldás mellett vagyok: az edzőnek legyen meccsenként 2 lehetősége kikérni a videóbírót. Ha igaza van, akkor ok, ha nincs, akkor bukott 1 cserét, vagy valami. Amennyit egy-egy kétes ítélet után elordítoznak egymással játékosok, edzők meg bírók, abba bőven beleférne az ilyen. Csak, ha az edző kéri.
Mondjuk ha az ordibalo játékosok megkapják a szankciót, hamar leszoknanak róla. Ugyanígy a fetrengők.

Tényleg legyen büntetés egy rossz challenge miatt? Miért kellene büntetni ha egy tizedmasodperc alatt rosszul ítélt meg valamit?
A büntetés, csak egy ötlet. Elég lehetne az is, hogy egy meccsen 2 db challenge-e van egy edzőnek és csókolom. A lényeg azon lenne, hogy az edző kérésére kellene visszanézni a kétes szitut, így nem változna a bevett meccs menetrend olyan nagy mértékben.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 244 regisztrált és 0 vendég