Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.
Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8526
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. január 6., hétfő 21:21

jordi alba, pique és cesc is tudtommal barcelonában, vagy azt környező városban született, katalánok, a la masián nevelkedtek, majd egy rövidebb-hosszabb kitérő után hazatértek.
lehet, hogy a szó szoros értelmében véve, a fifa szabályai szerint nem hivatalos saját nevelések, de részben a mi kutyánk kölykei, és ilyen esetekben hajlamos az ember egy kalap alá venni őket, annyira közel állnak a klubhoz több szempontból is.

ezzel valóban túlzásba esünk néha, de kicsit azért is túlzásnak érzem, hogy elég régóta szinte minden velünk szóba hozott, vagy általunk leigazolt játékosnál (legyen az ter stegen, neymar, vagy akárhova tartozó tag) elsüti 1-2 ember ezt a saját nevelés poént.
bár érdekelni nem érdekel, ha nektek ez még vicces, főleg nem zavar. :mrgreen:

Avatar
Mohamed Lali
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2014. január 5., vasárnap 17:35
Kedvenc játékosaid: Maradona, Messi
Kedvenc csapatod: F.T.C. F.C.B.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Mohamed Lali » 2014. január 6., hétfő 20:58

h3x0r írta:Nem. A forum legnagyobb resze tudja mi a kulonbseg a sajat nevelesu es a klubbnal nevelkedett jatekos kozott.
Ebben azért nem vagyok biztos........ :D
Ez számomra csak szőrszálhasogatás mert nem arról van szó hogy egy olyan játékos tartanak saját nevelésűnek aki sosem focizott a klubnál hanem esetenként 4-5-6 évet edzetek ott. Egyébként az UEFA sem tesz különbséget saját nevelés és klubnál nevelkedett ( "Az UEFA ugyan nem különbözteti meg a saját nevelésűt és a klubnál nevelkedett fogalmakat – így egy futballistát akár két klub is saját nevelésűnek mondhat –, ám ugyanúgy legalább három évhez vagy három idényhez köti, hogy mely klubok tarthatnak igényt nevelési költségre a labdarúgó játékjogának értékesítési díjából.") innentől kezdve teljesen meddő a vita! Részemről be is fejeztem ha majd a Barca és a sajtó olyan új igazolást publikál sajátjaként aki próbajátékon volt 3 napot a csapatnál na akkor majd én is felháborodok.

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: torjack » 2014. január 6., hétfő 20:31

Amúgy Ramossal kapcsolatban hallgasd a speakereket, mindig saját nevelésnek titulálják
A speaker az egy külön állatfaj...régen egy nívós szakma volt, de mára már alaposan felhigult. Farkas Norbinál ma Lopeznek már Alex a keresztneve, CR meg spanyol lett...bár az rtl-es kóklerek verhetetlenek ilyen téren.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9209
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. január 6., hétfő 20:28

Thiago11 írta:Ezzel az egésszel az a gond, hogy, ha meghallják, hogy xy-nak a Barca a nevelőegyesülete az egyből saját nevelés lesz.
Nem. A forum legnagyobb resze tudja mi a kulonbseg a sajat nevelesu es a klubbnal nevelkedett jatekos kozott. A helyzet viszont az, hogy tobb ujsag es sporttal foglalkozo oldal ezzel nincs teljesen tisztaban, ossze vissza irjak, mikor melyiket hasznaljak, ebbol kifolyolag pedig a szurkolok sincsenek tisztaban a dolgokkal, sokszor olyan ferditeseket hallok ismerosomtol, hogy csak na. Amikor meg elmagyarazom, hogy ez azert nem teljesen igaz, mutatok nekik 1-2 videot, esetleg hivatalos oldalakrol cikkeket, akkor csak neznek, hogy de ezt ok nem igy olvastak x meg y oldalon.

Ramossal kapcsolatban egyszer se olvastam vagy hallottam volna, hogy sajat nevelesu jatekos, mindenhol hozzateszik, hogy a sevillabol jott. (legalabbis a roman kommentatorok)

Avatar
sanko.
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:02
Kedvenc játékosaid: Varane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: sanko. » 2014. január 6., hétfő 20:28

Amúgy Ramossal kapcsolatban hallgasd a speakereket, mindig saját nevelésnek titulálják. Azt csak azért írtam, hogy érzékeltessem, hogy nem csak a mi irányunkban szólnak erről a dolgok, csak ti is hajlamosak vagytok néha akarva-akaratlanul nem figyelembe venni ezt-azt, de ez nem csak ebben a témában van így.
hatalmas különbség, hogy míg a madridról csak a speakerek mondják, addig a barcánál a portásnéni is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sanko. 2014. január 6., hétfő 20:29-kor.

Thiago11
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2013. május 8., szerda 20:31
Kedvenc játékosaid: Iniesta, Thiago, Rivaldo
Kedvenc csapatod: Barca

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Thiago11 » 2014. január 6., hétfő 20:25

Galacticos írta:ki tartja ramost sajátnevelésnek?

és ezt is sikerült megmagyarázni, le a kalappal. :)
még mi leszünk a végén a hibásak. :lol:
Miért kell ezért kapásból betámadni. Ez nem magyarázkodás,szerintem korrekten válaszoltam egy hsz-re. Ti ragaszkodtok mindig ahhoz, hogy ne ferdítsünk stb.

Az utolsó sor pedig nem tudom minek kellett, de te tudod...

Amúgy Ramossal kapcsolatban hallgasd a speakereket, mindig saját nevelésnek titulálják. Azt csak azért írtam, hogy érzékeltessem, hogy nem csak a mi irányunkban szólnak erről a dolgok, csak ti is hajlamosak vagytok néha akarva-akaratlanul nem figyelembe venni ezt-azt, de ez nem csak ebben a témában van így.

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6672
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2014. január 6., hétfő 20:14

ki tartja ramost sajátnevelésnek?

és ezt is sikerült megmagyarázni, le a kalappal. :)
még mi leszünk a végén a hibásak. :lol:

Thiago11
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2013. május 8., szerda 20:31
Kedvenc játékosaid: Iniesta, Thiago, Rivaldo
Kedvenc csapatod: Barca

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Thiago11 » 2014. január 6., hétfő 20:12

Ezzel az egésszel az a gond, hogy, ha meghallják, hogy xy-nak a Barca a nevelőegyesülete az egyből saját nevelés lesz. Ez mindkét oldalra vonatkozik. Ha azt mondják, hogy Alba nevelőegyesülete a Barca, akkor ti jöttök, hogy persze, kamu, népbutítás stb. Ez vica-versa.
És ha erről a három emberről beszélünk. Lehet, hogy a szabályzat ezt köti ki, de Piqué 7, Alba szintén 7 míg Cesc 6 évet töltött a csapat alsóbb korosztályaiban.
Itt van egy kis fogalmi zavar, de nem hiszem, hogy ezért ennyire kellene háborogni, főleg annak a tudatában, hogy például Ramost is egyértelműen saját nevelésnek tekintik, pedig ha jól tudom csak 19 vagy 20 évesen került hozzátok a Sevillaból. És ezt nem kötekedésből írom.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Thiago11 2014. január 6., hétfő 20:14-kor.

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: torjack » 2014. január 6., hétfő 20:00

A barca elzavarta mint mi Rault. Akarom mondani... mi elzavartuk Rault, ok nagylelkuen elengedtek Marquez-t, hogy tobb jateklehetoseghez jusson. :mrgreen:

Ez megvolt, csak nekem fura, hogy 31 évesen az USA volt a célállomás...Raúl legalább a Bundesligába ment.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9209
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. január 6., hétfő 19:49

Mohamed Lali írta:Én csak három nevet szerettem volna
Tolem meg is kapod: Jordi Alba, Pique, Fabregas.

Az UEFA szerint sajat nevelesu az a jatekos, aki 15 es 21 eves kora kozott 3 evet toltott az adott klubbnal.

- Jordi alba 89 marciusaban szuletett, 2004 marciusaban toltotte a 15-ot, majd a 05/06 es 06/07es szezont a Cornellanal, 07/08-ban a Valencia B-nel 08/09-ben a Gymnasticban majd 09/10, 10/11 es 11/12-es szezont a Valencia nagycsapatanal toltotte. Tehat a 15 es 21 eves kora kozott hany evet is toltott a barcanal?
- Pique: 87 februarjaban szuletett, 2002-ben toltotte a 15-ot de 2 es fel ev utan mar a MU-ban jatszott. Itt sincs meg a 3 ev.
- Fabregas: 87 majusaban szuletett, 2002 majusaban toltotte a 15-ot, de a 03/04-es szezonban mar az Arsenalnal jatszott.

Mindharom jatekos ugy volt beallitva a leigazolasa utan, mint amikor egy gyereket elszakitanak a szuleitol es tobb ev utan ismet egymasra talalnak. A Barca ismet sajat nevelesu jatekost igazolt, kozbe meg hivatalosan egyikuk se sajat nevelesuek. Ezek utan kezdtuk el irni, hogy akit csak leigazol a barca, az bizony sajat nevelesu jatekos.
torjack írta:Márquezzel amúgy mi lett? 31 évesen már az USA-ba ment bohóckodni.
A barca elzavarta mint mi Rault. Akarom mondani... mi elzavartuk Rault, ok nagylelkuen elengedtek Marquez-t, hogy tobb jateklehetoseghez jusson. :mrgreen:

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: torjack » 2014. január 6., hétfő 19:49

Márquezzel amúgy mi lett? 31 évesen már az USA-ba ment bohóckodni.

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3085
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2014. január 6., hétfő 19:43

Oleguer :lol: Ajaxba ment asszem,de ott se fért be. Barcaba meg igen :D
Bellettinek mondjuk a BLt köszönhetitek tulajdonképpen.
Marquez most meg már Henry csapatából is leépült sajnos (vagy csak Mexikóba akarja befejezni)
Asszem 6-8 éve valami szabadrúgás bajnokságot is megnyert,ahol amúgy a legjobbak voltak.



Fú,ezen a hsz-en kiüt hogy ma láttam Lipcsei csodálatos interjúját :lol:
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. január 6., hétfő 19:34

BH710 írta:Pár napja megnéztem újra a 2006-os BL döntőt, és nem értem miért panaszkodnak az emberek a mostani védelemre, Oleguer,Belletti,Márquez, vkp Edmilson volt. Oké h Puyol akkor még félisten volt de a többi ember.. :roll: van Bronchorst még jó volt a baloson.
Márquezről nem szeretnék negatív hangvételű hsz-eket olvasni! :D Imádtam azt az embert. :salute:

Viszont Oleguer... :lol: :lol: Emlékszem, amikor bejelentette, hogy a Barçából szeretne visszavonulni, a Barça-drukkerek fele fontolgatta az öngyilkosságot :lol: Eb-n is ment a sírás-rívás ezerrel.
csabi* írta:egyébként él még az eb fóruma ?
mert lassan 50-50 % lesz a madridista-culé arány.
Haldoklik. Lassan, de folyamatosan csökken az aktivitás. :(

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3085
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2014. január 6., hétfő 19:33

morientes írta: Ez olyan mint mikor minden híres ember magyar... :mrgreen:
Most ezt úgy mondod,mintha nem így lenne :mrgreen:

Ter Stegen erősítés,kiváncsi vagyok,hogy mennyi lesz össz az ára.(mármimt fizetéssel)

Valdes hova megy? Citybe még egy bakikapusnak (bár idén jól védett,azért nem csap be olyan könnyen :D )
Esetleg Monaco.
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: csabi* » 2014. január 6., hétfő 19:22

egyébként él még az eb fóruma ?
mert lassan 50-50 % lesz a madridista-culé arány.
Kép

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6672
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2014. január 6., hétfő 19:22

morientes írta:Nem akarok vitázni.....de ha egy játékos mondjuk 3 éves korában beteszi a lábát barcelonában,mert uram bocsá eltérítették a repülőt,és később a klub játékosa lesz,azon nyomban kinyomozzák a camp nou-ba hogy ő bizony saját nevelés....
és ezért egyébként le kalappal előttük bizonyos szemszögből.
ilyen kommunikáció kifelé sehol nincs. úgy eladják még a szar híreket/dolgokat is jóként hogy az hihetetlen, azok meg kajálják.
az ottani kommunikációért felelős emberek előtt le a kalappal, mert páratlan amit csinálnak.

Avatar
Mohamed Lali
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2014. január 5., vasárnap 17:35
Kedvenc játékosaid: Maradona, Messi
Kedvenc csapatod: F.T.C. F.C.B.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Mohamed Lali » 2014. január 6., hétfő 19:17

morientes írta:Nem akarok vitázni.....de ha egy játékos mondjuk 3 éves korában beteszi a lábát barcelonában,mert uram bocsá eltérítették a repülőt,és később a klub játékosa lesz,azon nyomban kinyomozzák a camp nou-ba hogy ő bizony saját nevelés....
Nem akarsz vitatkozni de ennek ellenére olyan túlzásokkal jössz ami csak a Barca irányában érzett gyűlöletedből fakadhat.
Én csak három nevet szerettem volna ("aki 3 éves korában beteszi a lábát barcelonában,mert uram bocsá eltérítették a repülőt,") akit maguknak hazudtak a katalánok! Lehet neked van igazad de nevek nélkül nem tudsz meggyőzni és addig az ilyen hozzászólások csak rosszindulatú Barca gyalázás aminek nincs sok értelme. :agree:

BH710
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2013. május 30., csütörtök 15:01
Kedvenc játékosaid: Alexis, Thiago, Tello, Ronaldinho, Zidane
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Ferencváros

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: BH710 » 2014. január 6., hétfő 19:07

Újabb saját nevelés tér haza Ter Stegennel. Echtekatalán ő is akárcsak Song és Neymar :mrgreen:
Ügyesen lerendezték ha ez igaz persze.

Pár napja megnéztem újra a 2006-os BL döntőt, és nem értem miért panaszkodnak az emberek a mostani védelemre, Oleguer,Belletti,Márquez, vkp Edmilson volt. Oké h Puyol akkor még félisten volt de a többi ember.. :roll: van Bronchorst még jó volt a baloson.

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: csabi* » 2014. január 6., hétfő 19:07

pedig mr. green elég feltűnő a mondat végén :D
Kép

primrose
Hozzászólások: 1356
Csatlakozott: 2013. augusztus 27., kedd 1:12
Kedvenc játékosaid: Benzema, Coentrao, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: primrose » 2014. január 6., hétfő 19:06

Jaaaa... bocsánat, nem éreztem az iróniát, de köszi a felvilágosítást akkor. Brah. :mrgreen:
But he is a good boy...


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 324 regisztrált és 0 vendég